آمار ابتلا به سرطان پستان در ایران

معاون اجتماعى وزارت بهداشت عنوان کرد: سن غربالگرى و تشخیص سرطان سینه در ایران بالاست و اغلب این سرطان زمانى تشخیص داده مى شود که درمان به تاخیر افتاده و این در حالى است که یکى از مهمترین اقدامات غربالگرى و تشخیص به موقع است.

ایازى به آمار ابتلا به سرطان پستان در زنان ایرانى اشاره کرد و افزود: یکى از بیمارى هاى که در سنین جوانى در ایران شیوع دارد سرطان پستان است، آمار ابتلا به سرطان پستان در ایران ٣٣ از هر ١٠٠ هزار نفر بوده که این آمار ٢ برابر کشورهاى توسعه یافته است.

علائمی هشدار دهنده ای که خانم ها باید جدی بگیرند

رئیس بخش جراحى سرطان پستان بیمارستان مهدیه با اشاره به علائم سرطان پستان گفت: پوسته پوسته شدن، تغییر فرم و تو کشیدگى از علائم مهمى است که در سرطان پستان باید به آنها توجه کرد.

وى ادامه داد: بیشتر خانم ها به این علائم بى توجهى مى کنند و فکر نمى کنند که ممکن است سرطان پستان در سن کم سراغ آنها بیاید، به هر حال سرطان پستان در حاملگى و شیردهى در سن جوانى در تمام دنیا معضل بزرگى است و متاسفانه درصدى از این سرطان در سنین پایین رخ مى دهد.

حفظ پستان با رشد علم پزشکی در دنیا و ایران

جولایى اظهارکرد: شناخت علائم و مراجعه به هنگام در تشخیص بیمارى بسیار حائز اهمیت است، بسیارى از این مى ترسند که اگر به پزشک مراجعه کنند محکوم به از دست دادن پستان هستند این در حالى است که امروز در بسیارى از موارد مى توان پستان را حفظ کرد.

رئیس بخش جراحى سرطان پستان بیمارستان مهدیه افزود: امروز با رشد علم در صورتى که مجبور به برداشت کامل پستان شویم مى‌توانیم در قالب یک جراحى زیبایى پستان را کامل بازسازى کنیم.

جولایى عنوان کرد:خانم ها باید به علائم توجه کنند و در سنین بالاى ۴٠ سالگى سالیانه ماموگرافى انجام دهند و از اشعه نترسند زیرا این اشعه در حدى است که ضررى براى سلامت افراد ندارد.

وى تصریح کرد: امیدواریم تا بهترین امکانات در تمام کشور در مراکز دانشگاهى در دسترس باشد و بتوانیم کارهاى تشخیصى و درمانى سرطان پستان را بیماران بدون پرداخت هزینه انجام دهیم و عدالت در حوزه سلامت در این معضل جدى خانوار برقرار شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − پنج =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.