آمار سوختگی در ایران ۸ برابر متوسط دنیا

به گزارش شفا آنلاین، مصطفی ده‌مرده‌ای در ارتباط با آمار سوختگی در تهران و میزان مراجعات به بیمارستان شهید مطهری اظهار داشت:‌ در سه ماهه اول امسال 844 مورد سوختگی به بیمارستان شهید مطهری ارجاع شده که این رقم در مقایسه با سال گذشته که 966 مورد بود، روند کاهشی داشته است.

وی افزود: 60 درصد بیماران سوختگیکه به این بیمارستان ارجاع می‌شوند، که 60 درصد از آنها مربوط به شهرهای دیگر و 40 درصد آمار سوخته‌های تهرانی است.

رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری با بیان اینکه سالانه 30 هزار نفر در کشور به دلیل سوختگی در بیمارستان بستری می‌شوند، گفت: مردان دو برابر زنان گرفتار سوختگی شده و بیشترین سوختگی به دلیل انفجار گاز، آب جوش، حوادث کاری و برق‌گرفتگی است.

ده‌مرده‌ای اضافه کرد: کودکان بیشتر با آب جوش و بزرگسالان با گاز، بنزین و نفت دچار سوختگی می‌شوند، همچنین از ابتدای سال 17 مورد سوختگی با اسید به این بیمارستان ارجاع شده است که دو مورد آن در تبریز به وقوع پیوسته و حادثه‌دیدگان به بیمارستان مطهری تهران منتقل شده‌اند.

وی گفت: 15 مورد دیگر سوختگی با اسید اتفاقی و به دلیل مواردی همچون ریختن اسید در لوله جهت باز کردن لوله به وقوع پیوسته است.

رئیس بیمارستان سوختگی شهید مطهری با بیان اینکه 90 درصد سوختگی‌ها قابل پیشگیری است، خاطرنشان کرد: آمار سوختگی در ایران 8 برابر متوسط دنیا و در حد کشورهای فقیری همچون هند، بنگلادش و پاکستان بوده  است.

ده مرده‌ای گفت:‌ فرهنگ استفاده صحیح از مواد گرمازا، در دسترس نبودن اسید برای همه افراد و رعایت نکات ایمنی از جمله موضوعاتی است  که در کاهش آمار سوختگی بسیار مؤثر است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + نه =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.