آیا می‌توان پارکینسون را از روی بوی آن تشخیص داد؟

محققان انگلیسی می‌گویند شاید بتوان پارکینسون را از روی تست‌های بویایی تشخیص داد. ۲۰ سال پیش یک پرستار که همسرش به پارکینسون مبتلا شده بود ادعا کرد بدن افراد مبتلا به پارکینسون بوی خاصی می‌دهد.

محققان انگلیسی می‌گویند شاید بتوان پارکینسون را از روی تست‌های بویایی تشخیص داد. ۲۰ سال پیش یک پرستار که همسرش به پارکینسون مبتلا شده بود ادعا کرد بدن افراد مبتلا به پارکینسون بوی خاصی می‌دهد. سیستم بویایی این زن می‌توانست از روی لباس افراد بیمار مبتلا بودن آنها به پارکینسون را تشخیص دهد. بنیاد تحقیقات بیماری پارکینسون در انگلیس از محققان دانشگاه منچستر و ادینبورگ درخواست کرده روی تستی برای تشخیص این بیماری کار کنند. در حال حاضر محققان ۲۴ بینی الکترونیکی تهیه و مولکول‌هایی را از پوست بیماران مبتلا به پارکینسون جمع آوری و تلاش کردند تستی تهیه کنند که به واسطه بویایی بروز این بیماری را در افراد تشخیص دهد.

چندی پیش محققان پرتغالی نیز مدعی شدند و توانستند به اثبات برسانند که تمام بیماری‌ها و حتی احساسات بوی مربوط به خود را دارند که در تعریق و روی بدن به جا می‌ماند. به گفته متخصصان آلمانی سگ‌ها می‌توانند برخی از بوها از جمله بوی سرطان پستان را تشخیص دهند

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دوازده + ده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.