اعتراض سندیکا به قیمت‌گذاری داروهای OTC

رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران در نامه‌ای به دکتر غلامرضا اصغری بیان کرد: قیمت گذاری داروهای OTC علیرغم مذاکرات و اعلام آمادگی سندیکا در سازمان غذا و دارو قرار است صورت بگیرد که این موضوع، مورد اعتراض و مطالبه سندیکا و صاحبان صنایع داروسازی است و با سیاست و تفویض برخی از امور به تشکل‌های خصوصی و غیر دولتی مغایرت دارد.

به گزارش روابط عمومی سندیکا، متن کامل این نامه که از سوی دکتر احمد شیبانی رییس سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران تنظیم شده، به این شرح است: « همانگونه که استحضار دارید قیمت گذاری داروهایOTC به شرکت‌های داروسازی با نظارت آن سازمان محترم واگذار شده بود که در سال گذشته این تفویض اختیار از شرکت‌های داروسازی به هر دلیلی لغو گردید، همزمان بمنظور ساماندهی به این امر و تصمیم مهم که همواره از مطالبات صنعت داروسازی است . این سندیکا پیشنهاد و درخواست نمود که قیمت گذاری داروهای مذکور براساس ضوابط و نظارت آن سازمان محترم به سندیکا واگذار و تفویض شود . که مورد موافقت جنابعالی قرار گرفت . مضافاً اینکه این اقدام و سابقه در قیمت گذاری داروهای گیاهی و مکمل‌ها در تشکل‌ها از جمله اتحادیه و سندیکای ذیربط وجود دارد و در حال انجام است . متاسفانه اخیراً مطلع شدیم که قرار شده مجدداً قیمت‌گذاری داروهای OTC علی‌رغم مذاکرات و پی گیری‌ها و اعلام آمادگی سندیکا در آن سازمان محترم انجام شود که این موضوع مورد اعتراض و مطالبه سندیکا و صاحبان صنایع داروسازی است و با سیاست و برنامه واگذاری و تفویض برخی از امور به تشکل‌های خصوصی و غیر دولتی که هدف استفاده از امکانات موجود و کاهش امور اجرائی و به عبارتی چابک شدن سازمان‌های دولتی و دیوان سالاری است مغایرت دارد که آثار آن در برخی از امور تفویض شده به تشکل‌ها و این سندیکا به خوبی مشهود است.

لذا با عنایت به مراتب فوق خواهشمند است دستور فرمایید، در این تصمیم تجدید نظر و قیمت گذاری داروهای OTC به این سندیکا تفویض و واگذار شود. بدیهی است این سندیکا با استفاده از همه امکانات و تجربیات موجود در قالب ضوابط و سیاست‍‌ های آن سازمان محترم این وظیفه را بنحو احسن انجام خواهد داد.»

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.