افزایش ۲۰۰درصدی کشفیات قاچاق فراورده‌های آرایشی و بهداشتی

مدیرکل فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو گفت: میزان کشفیات قاچاق فراورده‌های آرایشی و بهداشتی در سال‌ گذشته ۲۰۰درصد افزایش داشت.

عبدالعظیم بهفر اظهار کرد: آمار کشفیات قاچاق کالاهای آرایشی و بهداشتی ارائه شده از سوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز و معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور حاکی از افزایش ارزش ریالی و همچنین تعداد عددی دارد.

وی افزود: همکاری معاونت‌های غذا و دارو سراسر کشور و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال گذشته نیز باعث افزایش حدود ٢٠٠ درصدی کشفیات قاچاق این  محصولات بود.

مدیرکل فرآورده‌های آرایشی و بهداشتی سازمان غذا و دارو خاطرنشان کرد: هرگز نمی‌توان بدون نظارت بر عرضه این محصولات در سطح بازار به‌خصوص در سطح عمده فروشی‌ها، خرده‌فروشی‌ها و فروشگاه‌های سراسر  کشور از میزان عرضه محصولات قاچاق و تقلبی کاست، لذا تنها با همکاری هرچه نزدیک‌تر تمام نهادهای مسئول در این امر می‌توان سلامت مردم را تامین و تضمین کرد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو و به گفته بهفر، افزایش کشفیات فراورده‌های آرایشی و بهداشتی در حالیست که بر اساس برآوردها، میزان کالاهای قاچاق و تقلبی آرایش و بهداشتی در این دوره از نظر عددی افزایش معنا دار و فاحشی نداشته است.

وی با تاکید بر نقش آموزش و فعالیت‌های فرهنگی و اطلاع رسانی، عنوان کرد: همه ما وظیفه داریم با تشریح خطرات مصرف کالاهای قاچاق و تقلبی بر سلامت مردم و زیان‌های فاجعه‌بار اقتصادی، مردم را به کاهش تقاضای این کالاها تشویق کرده و با بسیج عمومی علیه مصرف محصولات قاچاق در سطح خانواده‌ها تلاش کنیم.ایسنا