برنامه ریزی کلان سلامت، اولویت مهم سازمان نظام پزشکی

علیرضا سلیمی معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی اظهار کرد: سازمان نظام پزشکی عموما برای پزشکان و ذی‌نفعان یک ارگان صنفی است ولی حقیقتا در کشورهای پیشرفته دنیا عمده کارهای بعد از فارغ‌التحصیلی پزشکان جوان در زمینه آموزش و پذیرش بر عهده سازمان نظام پزشکی است.

وی ادامه داد: عمده فعالیت‌های سازمان نظام پزشکی باید مربوط به برنامه‌ریزی‌های کلان سلامت باشد ؛ فعالیت‌های آموزشی و پژوهشی پزشکان با هدف ارتقای سطح کیفی آن‌ها به وسیله سازمان نظام پزشکی انجام می‌شود.

معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه رشد علم در زمینه پزشکی بسیار سریع است، افزود: اطلاعات فارغ‌التحصیلان جوان به دلیل میزان رشد علم در حوزه پزشکی در مدت زمان کوتاهی باید بروزرسانی شود که سازمان نظام پزشکی با برگزاری دوره‌های متنوع آموزشی در این زمینه برنامه‌های خوبی اجرا می‌کند.

هدف از برگزاری برنامه‌های باز آموزی برای پزشکان

سلیمی تأکید کرد: به دلیل اینکه معلومات فارغ‌التحصیلان پزشکی پس از پایان تحصیل  نسبت به علم روز دنیا کمتر می شود، سازمان نظام پزشکی سیستم‌های بازآموزی را برای این افراد در جهت ارتقای سطح کیفی بار علمی‌ برگزار می‌کند.

وی اظهار کرد: عمدتا همکاران ما برای تمدید پروانه خود با مشکل کسب امتیاز بازآموزی مواجه نمی‌شوندو دلیل آن برگزاری دوره‌های مختلف آموزشی به صورت حضوری یا مجازی است.

معاون آموزشی سازمان نظام پزشکی گفت: سازمان‌ نظام پزشکی در سراسر کشور کارگاه‌های مهارتی کوتاه مدت را در سطح کشور برگزار می‌کند تا پاسخگوی مشکلات علمی همکاران در سطح کشور باشد.

سلیمی یادآور شد: این سازمان پژوهش‌های مختلفی را در سطح کشور شروع کرده است تا بازخوردهای برگزاری دوره‌های آموزشی را بررسی و ارزیابی کند.شفاآنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − یک =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.