بسته خدمات بهداشت کوچک نمی‌شود

معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: خدماتی که تاکنون ارائه شده به ویژه در سطح یک، جزو خدمات مورد نیاز مردم است و به هیچ وجه امکان کوچک کردن بسته خدمات وجود ندارد.

دکتر علیرضا رئیسی با تاکید بر اینکه با وجود محدودیت منابع، وزارت بهداشت قصد کوچک کردن بسته خدمت را ندارد، گفت: خدماتی که تاکنون ارائه شده به ویژه در سطح یک جزو خدمات مورد نیاز مردم است و به هیچ وجه امکان کوچک کردن بسته خدمات وجود ندارد. به عنوان مثال مراقبت از مادر باردار، نوزاد و سالمند از ضروریاتی است که نمی‌توان محدودیتی در آن ایجاد کرد.

وی مدیریت منابع و مصارف را رویکرد وزارت بهداشت دانست و گفت: بالا بردن بهره‌وری از دیگر اقداماتی است که در این خصوص باید انجام شود؛ به نحوی که براساس اولویت‌های اول کشورمنابع اختصاص یابد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت با بیان اینکه در صورت عدم اختصاص منابع نمی‌توان در جهت توسعه بسته و یا خدمات جدید اقدامی انجام داد، افزود: بسیاری از خدمات درمانی گران، بعد از اجرای طرح تحول سلامت تحت پوشش قرار گرفت. در ارتباط با خدمات فعلی باید به این نکته توجه داشت که باید در سقف بودجه خرید خدمت کنیم تا با مشکلی مواجه نشویم.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی گفت: تاکید اصلی ما در جلسات هفتگی این است که در کنار رعایت سقف بودجه هیچ خدمتی کاهش نیابد و هزینه‌ها را بر اساس این تراز ارائه دهیم.

رئیسی بیان کرد: سلامت حق مردم است و با وجود هزینه‎های گران قیمت باید خدمات لازم به آنها ارائه شود. ما باید به سمتی رویم که هزینه‌های اضافه را کاهش، فرآیندها و بهره‌وری را ارتقاء و صرفه‌جویی و مدیریت منابع و مصارف را در اولویت قرار دهیم. اکنون با اقدامات انجام شده در بیمارستان‌ها در مصرف آب، برق و … اقدامات خوبی انجام شده است که باید تداوم یابد.شفاآنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × یک =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.