بودجه مقابله با آسیب‌های اجتماعی کافی نیست

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: آسیب‌های اجتماعی به این دلیل رو به گسترش است که هنوز نتوانستیم بودجه کافی برای این منظور در نظر بگیریم.

شکور پورحسین شقلان درباره عملکرد شورای آسیب‌های اجتماعی و وضعیت آسیب‌های اجتماعی در سال‌های اخیر گفت: در برنامه ششم توسعه فصلی برای مبارزه با آسیب‌های اجتماعی اختصاص پیدا کرده و باید اجرایی شود، اما این آسیب‌ها به این دلیل رو به گسترش است که هنوز نتوانستیم بودجه کافی برای این منظور در نظر بگیریم. مثلا بودجه مقابله با آسیب‌های اجتماعی سال جاری 300 میلیارد است که برای آسیب‌های اجتماعی که عمدتا متاثر از وضعیت اقتصاد ناکارآمد جامعه است، واقعا کافی نیست.

وی افزود: با توجه به روند رو به رشدی که این آسیب‌ها دارند، در سال‌های بعد مجبور به توجه بیشتر به این مسائل هستیم. برنامه‌ها و بودجه‌های موجود ناکافی است و دردی را دوا نمی‌کند. به هر حال قشر عظیمی از جامعه متاثر از این آسیب‌های اجتماعی هستند که دولت و مجلس باید به صورت عمیق‌تر به موضوع نگاه کنند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: امروزه این آسیب‌ها آن‌قدر برای کشور مهم شده که جلسات شورا را شخص مقام معظم رهبری برگزار می‌کنند و هر جلسه از نهادهای متولی گزارش‌ها را دریافت می‌کنند و اهتمام ویژه‌ای به این امر دارند، اما نهادهای دیگر باید هزینه و نیروی بیشتری را به این کار اختصاص دهند.خانه ملت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 − 4 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.