تاثیر نوعی قارچ پوستی در تشدید بیماری روده

گروهی از متخصصان علوم پزشکی در آمریکا در بررسی دقیق روی نوعی بیماری التهابی روده موسوم به “کرون” به نقش گونه‌ای قارچ پوستی در بروز این بیماری پی بردند.

بیماری کرون موجب التهاب در دستگاه گوارش می‌شود. هرچند گروهی از متخصصان در بررسی روی علت این بیماری روی نوعی قارچ تمرکز کردند که به طور معمول روی پوست مشاهده می‌شود.

این نوع قارچ موسوم به “مالاسزیا” با شوره سر مرتبط است و روی پوست‌های چرب و فولیکول‌های مو وجود دارد که در نهایت به روده راه پیدا می‌کند. با این حال هنوز مشخص نیست این نوع قارچ پوستی چگونه به روده راه پیدا می‌کند و چه تاثیری دارد.

این نوع قارچ اختلال‌های روده از قبیل بیماری کرون را در بیمارانی با نوعی ساختار ژنتیکی خاص تشدید می‌کند. اسهال، گرفتگی شکم و کاهش وزن از جمله علائم بیماری کرون به حساب می‌آیند.

“دیوید آندرهیل” یکی از متخصصان این مطالعه گفت: در بررسی‌های خود مشاهده کردیم قارچ مالاسزیا در بافت روده‌ای مبتلایان به بیماری کرون نسبت به افراد سالم بیشتر است.

به گزارش هلث‌دی نیوز، همچنین تغییر در قارچ روده‌ای از قبیل مالاسزیا و نوع واکنش بدن به این قارچ ممکن است به تشدید علائم بیماری کرون بیانجامد. ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 9 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.