تامین اجتماعی، داروخانه‌ها را به اعتراض‌های رادیکالی وادار نکند

به گزارش فانا، حمید خیری، عضو هیات مدیره انجمن داروسازان ایران با اشاره به گردهمایی روز گذشته اعضای هیات مدیره انجمن داروسازان ایران و شعب و همچنین داروسازان عضو کمیسیون های انجمن داروسازان اظهار داشت: تاخیر پرداخت مطالبات داروخانه ها از سوی سازمان تامین اجتماعی، سبب شده داروسازان در تنگنای جدی قرار گیرند، به طوری که هر روز شاهد آن هستیم که اعتبار و حیثیت اجتماعی داروسازان به دلیل چک‌های برگشتی، مورد خدشه قرار می‌گیرد و رنج آور اینکه هیچ کس هم پاسخگوی این شرایط نیست.

وی ادامه داد: وضعیت به‌گونه‌ای است که سازمان تامین اجتماعی، نه پول می‌دهد و نه به وعده های خود عمل می‌کند و این برای داروسازانی که تلاش می‌کنند ارائه خدمات دارویی به مردم و بیماران حتی برای لحظه‌ای متوقف نشود، دردسرزا شده است.

خیری اضافه کرد: سرمایه‌های ریالی داروسازان در شرایطی که هر روز نرخ دلار تغییر می‌کند و ارزش پول کاهش پیدا می‌کند، نزد سازمان تامین اجتماعی بلوکه شده و داروسازان نمی‌توانند صورت حساب داروهایی که به مردم تحویل داده‌اند را از این سازمان دریافت کنند.

به گفته وی، داروخانه‌ها در چرخه‌ای گرفتار شده‌اند که دیگر توانایی بازپرداخت بدهی‌های خود به شرکت‌های پخش دارو را ندارند و با ادامه این وضعیت دیر یا زود شاهد شکل گیری اعتراض‌های رادیکالی در میان بدنه داروسازان کشور خواهیم بود.

وی تصریح کرد: بی شک، با ادامه روند کنونی و عدم اعتنا به مکاتبات رسمی انجمن، اعتراض های داروسازان از حالت مکاتبه و نامه نگاری خارج خواهد شد و این هشداری است که برآیند جلسات چند روز اخیر است و باید جدی گرفته شود و پیش از آنکه دیر شود، سازمان تامین اجتماعی باید فکری به حال دیون خود به داروسازان کند.

خیری تاکید کرد: متاسفانه سازمان تامین اجتماعی با ما صادق و رو راست نیست و با وعده های پوچ و وعده و وعیدهای تو خالی، داروسازان را به بن بست سوق داده است.

به گفته خیری، اگر منطقی به قضیه نگاه کنیم، شاهد آن خواهیم بود که داروخانه هایی که بی پول شده اند، ناگزیر، بی دارو هم خواهند شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 4 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.