تحویل داروها به بدن با قرص الکترونیکی هوشمند بلوتوثی

پژوهشگران موسسه “ام.آی.تی”(MIT) با همکاری شرکت مهندسی” Draper” و “بیمارستان زنان برایام هاروارد”(Harvard’s Brigham and Women’sHospital) موفق به توسعه یک دستگاه بی‌سیم الکترونیکی برای تحویل دارو به بدن شده‌اند.

به نقل از مدگجت، دستگاه الکترونیکی مذکور می‌تواند در مدت زمان طولانی در داخل روده بماند و در همان حال داروها را به بدن ارسال کرده و پارامترهای مختلف را اندازه گیری کند. 

این دستگاه دارای قابلیت ارتباط بلوتوث است و می‌توانداطلاعات خود درباره نحوه انتشار یک دارو را از طریق بلوتوث با چند برنامه گوشی هوشمند به اشتراک بگذارد.

این دستگاه قابل بلع بوده و می‌تواند بیش از یک ماه در بدن بماند و از آنجایی که با دستگاه‌های چاپ سه بعدی توسعه داده شده است دردرون بدن می‌تواند به اشکال مختلف دربیاید.

علاوه بر این، می‌توان ارسال دارو توسط دستگاه مذکور رااداره کرد که این کار سبب درمان فوری علائم آلرژی، عفونت‌ها و سایر شرایط می‌شود.

” جیووانیتراورسو”(GiovanniTraverso)، یکی از پژوهشگران این مطالعه گفت: سیستم ما می‌تواند نظارتی دقیق بر عملکرد دارو داشته و سبب درمان سریع‌ترشود. در این دستگاه یک سیگنال می‌تواند به هدایت تحویل دارو یا تنظیم دوزدارو کمک کند.

این دستگاه همانند یک قرص به نظر می‌رسد و هنگامیکه بلعیده می‌شود، بازوهایش باز و سپس خم شده و از خروج آن از معده جلوگیری می‌کند. پس ازحدود یک ماه یا بیشتر، هر یک از بازوها جدا خواهند شد و هر یک از بازوهای جداگانه این دستگاه به راحتی از بدن خارج می‌شوند.این مطالعه در مجله “Advanced Materials Technologies”منتشر شد.ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 2 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.