تصمیمات مهم ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره فعالیت کسب و کارها و ادارات

رئیس جمهور تصمیم‌های مهم امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره تعطیلی ادارت، مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز اقتصادی و تجاری را اعلام کرد.

رئیس جمهور اعلام کرد که در چارچوب طرح فاصله گذاری هوشمند، کسب و کارهای متوسط و کم ریسک در استان های کشور، با مراعات دقیق پروتکل های بهداشتی می توانند از ۲۳ فروردین ماه فعالیت خود را آغاز کنند.

حجت الاسلام حسن روحانی روز یکشنبه در جلسه ستاد ملی مبارزه با کرونا مصوبات جدید این ستاد را اعلام کرد.

وی گفت: برای استان تهران، آغاز فعالیت کسب و کارهای متوسط و کم ریسک  از سی‌ام فروردین  و با رعایت و نظارت دقیق پروتکل‌های بهداشتی خواهد بود. ادارات دولتی از 23 فروردین با دوسوم نیروها کار خود را ادامه می دهند و یک سوم نیروها نیز که اولویت با افراد مسن و دارای بیماری های زمینه ای است ، مجازند با تصمیم ادارات مربوطه حضور نداشته باشند.

اهم مصوبات امروز ستاد ملی مبارزه با کرونا به ریاست رئیس‌جمهور

* برای استان تهران فعالیت‌ها از 30 فروردین یعنی شنبه آغاز می‌شود، باز هم با همان پروتکل‌های بهداشتی و نظارت در این زمنیه انجام می‌شود.

* در تهران از هفته آینده یعنی 23 فروردین دو سوم کارمندان ملزم به حضور در سر کار خواهند بود و یک سوم مخیر هستند که سر کار باشند یا خیر و مسئولان ادارات هستند که در این زمینه تصمیم گیر هستند.

* نتیجه مثبت افراد مبتلا به کرونا ویروس را باید به محل کار شخص مبتلا اطلاع‌رسانی شود

* در ساعت کاری اداری تصویب شد که ساعت کار اداری 7 صبح تا 2 ظهر است این پروتکل برای ماه رمضان نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

* نسبت به خودروهای شخصی ضمن اینکه در داخل استان محل زندیگشان حرکت آنها آزاد است اما آزادی تردد بین استانها تا 30 فروردین همچنان ممنوع است و این ممنوعیت باید مورد مراعات قرار گیرد

* در رابطه با فعالیت آموزش و پرورش تصمیم بر این است که تا 30 فروردین حداقل فعالیت مدارس تعطیل باشد. البته این اختیار به مسئولان برخی استانها مانند استان بوشهر سیستان و بلوچستان و هرمزگان فعالیت خود را آغاز کنند چون شرایط در این استانها از نظر کرونا کاملا سفید است.

*اماکن مقدسه تا آخر فروردین تعطیل خواهد بود.

* تا موعد 24 فروردین ستاد ملی مقابله با کرونا جلسه ای دیگر نخواهد داشت البته اگر مورد خاصی بود که لازم به جلسه بود از قبل اطلاع رسانی خواهد شد. تسنیم

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 7 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.