تعطیلی تنها کارخانه غرب کشور در تولید واکسن تب برفکی

جلال محمود زاده  درباره وضعیت دامداران استان آذربایجان غربی،گفت:با عدم تامین به موقع واکسن،تب برفکی بار دیگر گریبان دامداری‌های آذربایجان غربی  بویژه جنوب استان را گرفت؛بنابراین نباید اجازه داد این بیماری در طی سالها همچنان پابرجا باشد.

نماینده مردم مهاباد درمجلس شورای اسلامی تصریح کرد:تنها کارخانه غرب کشور در تولید واکسن تب برفکی مهاباد (روناک) نیز متاسفانه تعطیل شده است؛بنابراین واکسن تب برفکی را  با قیمت گزافی از ترکیه وارد  کشور کردند.

واکسن تب برفکی  وارداتی از  ترکیه کیفیت لازم  را ندارد

محمودزاده  با بیان اینکه واکسن وارداتی تب برفکی از ترکیه نه تنها کیفیت لازم را ندارد بلکه قیمت بالایی نیز دارد ادامه داد: شیوع تب برفکی بویژه در جنوب استان آذربایجان غربی بسیاری از دامدران را با مشکلات عدیده ای روبرو کرده است.

وی ادامه داد:عدم تامین به موقع واکسن تب برفکی،منجر به شیوع این بیماری دامی شده است بنابراین باید تدابیری اتخاذ شود که این واکسن به موقع  به دست دامداران برسد

واردات نهاده های دامی انحصاری است

نماینده  مردم مهاباد در مجلس بابیان  اینکه واردات نهاده های دامی نیز انحصاری است،تصریح کرد:متاسفانه 90 درصد واردات نهاده های دامی در اختیار یک یا 2 نفر است و این امر موجب می شود که این افراد عرضه و تقاضای بازار را به نفع خودشان تمام کنند,بنابراین برای بهبود وضعیت نهاده‌های دامی نیز  باید واردات  در این حیطه از  انحصار خارج شود تا وضعیت مرغداران نیز بهبود بخشیده شود.

واکسن تب برفکی با قیمت گزافی از ترکیه وارد شد

عضوهیئت رییسه کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه تعطیلی تنها کارخانه غرب کشور در تولید واکسن تب برفکی توجیهی ندارد،یادآورشد: واکسن تب برفکی با قیمت گزافی از ترکیه وارد می شود.فانا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 1 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.