تمجید از وضعیت سایت بهستان تولید

بازدید عضای فراکسیون غذا و دارو مجلس از سایت شرکت بهستان تولید

در حاشیه بازدید اخیر اعضای فراکسیون غذا و دارو مجلس از شرکت بهستان تولید با همایون هاشمی رئیس فراکسیون غذا و دارو مجلس گفت‌وگویی انجام شد که به شرح زیر است:

اخیرا برای بازدید از سایت شرکت بهستان تولید به شهر صنعتی ساوه رفتید. در مورد هدف از این بازدید توضیح دهید.

یکی از فعالیت‌های فراکسیون غذا و دارو که مصوب هیات مدیره فراکسیون است، بازدیدهای میدانی از مراکز تولیدی و وارداتی و در مجموع مراکزی که مربوط به غذا و دارو است. از چند ماه پیش شرکت بهستان تولید به همراه شریک تجاری خود شرکت نوارتیس، از ما برای بازدید سایت  دعوت کرده بود. ما طی جلسه‌ای که با این شرکت در اردیبهشت ماه داشتیم در مورد مشکلات مطرح شده صحبت کردیم. مساله شرکت قبل از اتمام عملیات سایت، واردات مواد اولیه به صورت بالک و بسته‌بندی آن بود که ما به این شرکت کمک کرده و این کار آغاز شد.

هم‌اکنون نیز این شرکت در حال تولید محصولات تحت لیسانس چند شرکت معتبر اروپایی است و چیزی حدود کمتر از ۳۰ قلم دارو تولید می‌کند.

 

در انتهای جلسه و بازدیدی که از خط تولید و سایت داشتید، نظرتان در مورد سایت شرکت بهستان تولید چیست؟

با توجه به بازدید میدانی انجام شده و اذعان اعضای فراکسیون، انصافا سایت بسیار خوب و دقیق  با امکانات و تجهیزات به‌روز و کارشناسی شده‌ای بود. تمامی فرایند تولید و خط تولید این شرکت بسیار دقیق، منظم و مدرن بود. همانطور که آقای شیویاری از اعضای فراکسیون اشاره کردند جای امیدواری و سرافرازی است که در ایران سایت‌های اینگونه مجهز با GMP بسیار خوب وجود دارد. می‌توانم بگویم نه تنها چیزی از شرکت‌های اروپایی کم ندارد بلکه بهتر از آنها نیز هست. کادر متخصص و بسیار آموزش دیده دارند که همه این عوامل بطورکلی باعث تولید محصولات بسیار خوبی نیز می‌شوند.

 

طی جلسه چه مشکلات عمده‌ای مطرح شد؟

طی جلسه‌ای که با اعضای فراکسیون و هیات رئیسه آقای خضری، آقای شیویاری و مشاورین و همچنین مدیرکل بازرسی غذا و دارو آقای اسلامی‌تبار برگزار شد، برخی از مشکلات را بررسی کردیم.

یکی از عمده‌ترین مشکلات بحث تامین ارز برای ماشین آلات فاز توسعه سایت بود که قرار شد پیگیری شود. همچنین بحث قیمت‌گذاری دارو نیز از طرف دوستان مطرح شد که قرار بر بررسی بیشتر شد. سعی داریم از طریق  بازدیدهای میدانی و جلسات در مورد مشکلات و  پیگیری آنها از صنعت دارو حمایت جدی کنیم.

همانطور که این روزها بسیار می‌شنویم و می‌خوانیم بحث کمبودهای دارویی بحث نگران‌کننده‌ای برای مردم شده است. در این مورد نظرتان را بفرمایید.

به عنوان نماینده‌ای که بطور تخصصی در زمینه دارو در حال انجام خدمت هستم، باید بگویم مردم نگران نباشند. در بخش دارو به خصوص شرکت‌های غیردولتی و خصوصی دارای تجربیات بسیار خوب و ارزشمندی از دوران جنگ و تحریم‌های گذشته دارند و بسیار آب‌دیده شده‌اند. این تجارب در حال حاضر و این شرایط بسیار کارآمد هستند.

عمده انجمن‌های صنفی و انجمن‌های مربوط به دارو بارها طی جلسات مختلف به بنده اذعان کرده‌اند درصورتی‌که دولت حمایت کافی را به خصوص در زمینه تامین ارز موردنیاز آنها انجام دهد، این دوره سخت را برای مردم تبدیل به شرایط آرام خواهند کرد. آنها به من اطمینان خاطر و قول داده‌اند بطور عمده بخش غیردولتی که مانند زمان جنگ پایداری کرده و نخواهیم گذاشت مردم در زمینه دارو به مشکل برخورد کنند.

فانا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + هفده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.