تنظیم درخواست های داروئی خارج از فهرست داروهای ژنریک تولید داخل ممنوع است

به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو شهرکرد، دکتر ملکپور در دوره آموزشی تکنسین های داروئی استان که در سالن اجنماعات معاونت غذا و دارو برگزار شد از کلیه مسئولین داروخانه ها خواست با توجه به نامگذاری امسال با عنوان سال حمایت از تولید داخل از سوی مقام معظم رهبری و با عنایت به ابلاغیه مقام محترم وزارت بهداشت در خصوص عدم درخواست و تامین دارو خارج از فهرست داروهای ژنریک تولید داخل از درخواست هرگونه دارو خارج از فهرست مذکور خودداری کنند.

دکتر ملکپور تصریح: کرد خوشبختانه غالب داروهای مورد نیاز در داخل کشور با کیفیت مناسب تولید می شوند و ضرورتی برای تهیه داروهای مشابه خارجی وجود ندارد. همچنین سرپرست معاونت غذا و دارو شهرکرد درخواست های داروئی برخی از مراکز را نامناسب و غیر منطقی دانست و از مسئولین داروخانه ها خواست با مدیریت صحیح و با توجه به موجودی و نیاز خود اقدام به تنظیم درخواست داروئی کنند و از درخواست و انبار کردن داروها به مقدار زیاد در مراکز جدا خودداری نمایند.

خاطر نشان میگردد در این کارگاه آموزشی که بیش از 80 نفر از تکنسین های داروئی شاغل در مراکز درمانی سطح استان حضور داشتند، دکتر محمد شاهقلی کارشناس معاونت امور داروئی ، مطالبی را پیرامون انواع داروها، کاربرد و مکانیسم اثر آنها با تکیه بر داروهای موثر بر ناراحتی های تنفسی به حاضرین در جلسه ارائه نمود. وی، آنتی یوتیک های موثربر عفونت های تنفسی، آنتی هیستامین ها و همچنین نحوه محاسبه دزهای موثر این داروها را به طور کامل برای تکنسینها تشریح و به سوالات متعدد آنها پاسخ گفت .

لینک خبر فوق

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 10 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.