تهران شیمی؛ عضوی موثر در خانواده صنعت داروسازی ایران

علی مهرآمیزی مدیرعامل شرکت داروسازی تهران شیمی در آستانه برگزاری چهارمین نمایشگاه بین‌المللی ایران فارما طی گفت‌وگویی به بیان دیدگاه‌های خود درباره این رویداد بزرگ دارویی پرداخت که در ادامه می‌خوانید:

 

اهمیت و جایگاه نمایشگاه “ایران فارما” را چطور تحلیل می‌کنید؟

نمایشگاه “ایران فارما” عرصه‌ای خاص جهت ایجاد رقابت سالم داخلی و بین‌المللی است که موجبات رشد و دستیابی به پدیده‌های نوین علمی و صنعتی را فراهم می‌سازد. این نمایشگاه به عنوان یک شریان حیاتی در زمینه تبادل اطلاعات، شناسایی نیازهای موجود و نشان دادن توانمندی‌های تمامی دست‌اندرکاران این صنعت نقش بسزایی دارد.

مسلما این نمایشگاه با هدف رساندن همه ذینفعان به آنالیزی دقیق‌تر از اوضاع و شرایط موجود در بازار دارویی و صنعت داروسازی  بسیار با اهمیت بوده و تراز مفیدی است که می‌تواند نقشه راه مشخص و دقیق را برای رسیدن به اهداف تعریف شده ارائه کند. همچنین با توجه به گردش مالی ۳ میلیارد دلاری این صنعت که شامل تولید بیش از ۹۵% محصولات دارویی در داخل ایران است، نشان از تاثیر حیاتی صنعت بر اقتصاد داخلی کشورمان دارد و محل بروز و نمایش آن می‌تواند نمایشگاه ایران فارما باشد.

از نظر بین‌المللی، ایران فارما قدرت‌نمایی صنایع دارویی داخلی در یک رویداد هماهنگ است و حضور قدرتمند و شایسته صنایع دارویی را به عنوان نقطه قوت ملی منعکس می‌کند و کلیه تصمیم‌گیران دولتی و خصوصی را به تعامل حداکثری و بهینه با صاحبان  این صنعت ارزشمند ترغیب می‌کند.

همچنین نباید اهمیت ارتباطاتی که در جریان روند این‌گونه نمایشگاه‌ها اتفاق می‌افتد و موجب شکل‌گیری شبکه‌های تخصصی کسب و کار مربوط به صنعت عظیم دراوسازی می‌شود را از قلم انداخت. در دنیای امروزی ما چنین عرصه‌هایی محل دستیابی به منابع و امکانات را در سریعترین زمان ممکن میسر می‌سازد که خود یعنی توانسته‌ایم بهره‌وری را در بهترین فرم خود معنا بخشیم.

 

با توجه به اینکه تهران شیمی یکی از شرکت‌های داروسازی تاثیرگذار است، علت حمایت شما از ایران فارما چیست؟

خرسندیم که تهران شیمی با بیش از ۵۵ سال قدمت در خدمت‌رسانی به مشتریان خود و عرضه موفق بسیاری از فرآورده‌های تجاری خوشنام توانسته است به عنوان عضوی موثر در خانواده صنعت داروسازی ایران زمین نقش ایفا کند. براین اساس تهران شیمی نقش حمایتی خود را در جهت نمایش پتانسیل و توانمندی موجود و کارهای انجام شده در این صنعت همیشه جدی گرفته و حمایت از چنین رخدادهایی را در سرلوحه برنامه‌های خود قرار داده است.

حضور و حمایت‌هایی صنفی در سرفصل مسئولیت‌ها و وظایف صنفی هلدینگ تهران شیمی تعریف شده‌اند و امیدواریم در آینده نیز ادامه یابند.

از دلایل دیگر حمایت تهران شیمی از ایران فارما در سال جاری، حمایت از نمایش شادابی و امید در صنعت استراتژیک دارویی کشور است. ما معتقدیم این امید و نمایش امنیت دارویی از عناصری است که همه دست‌اندرکاران دولتی و خصوصی باید به آن اهتمام ورزند و در سیاست‌گذاری‌های پیش‌رو با حمایت و تقویت گردش مالی صنعت داروسازی و اصلاح قیمت‌گذاری محصولات به پایداری روند کار صنعت کمک کند.

 

فکر می‌کنید این حمایت چه اتفاقاتی را رقم خواهد زد؟

ایران فارما یک رویداد بسیار ارزشمند در زمینه صنعت داروسازی داخلی، نشان‌دهنده پایداری و صلابت این صنعت بوده و می‌تواند حس امنیت و آرامش را در ضمیر هم‌میهنان عزیز ایجاد کند و شرکت داروسازی تهران شیمی با تمام توان در نیل به این اهداف کوشا خواهد بود. همچنین این نمایشگاه عرصه‌ای است برای تعامل بیشتر و نزدیکتر سهامداران و ذینفعان صنعت داروسازی در فضایی منظم و با کیفیت و نیز جایگاهی است برای ایجاد روابط محکم ارکان حاکمیتی، سندیکای تولیدکنندگان، مصرف‌کنندگان و تاثیرگذاران در جهت دستیابی به اهدافی عالی‌تر که باعث خدمت‌رسانی حداکثری به بیماران و مصرف‌کنندگان محصولات دارویی شود. پر واضح است که ایران فارما فضایی تعاملی در جهت آشنایی تازه‌واردان صنعت داروسازی اعم از دانش‌آموختگان و سرمایه‌گذاران خرد و کلان است تا بتوانند جایگاه و نقش خود را در این صنعت یافته و در این مسیر بالنده به افق‌های مشترک جدیدی دست یابند.فانا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 4 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.