حذف سقف ویزیت بیمارستان های دولتی در مناطق محروم، اقدامی متناسب با واقعیات جامعه

حذف سقف ویزیت بیمارستان های دولتی در مناطق محروم، اقدامی متناسب با واقعیات جامعه نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس حذف سقف ویزیت بیمارستان های دولتی در مناطق محروم را اقدامی بسیار مناسب و متناسب با واقعیات موجود جامعه دانست.

محمد نعیم امینی فرد با ارزیابی مثبت حذف سقف ویزیت بیمارستان های دولتی در مناطق محروم، گفت: سال گذشته بیمه سلامت برای هر بیمارستانی سقفی از حداکثر تعهدات را اعلام کرد و خارج از این تعهدات خدمتی تقبل نمی کرد.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: زمانی که اجزای سیستم بهداشتی و درمانی کامل باشد روش مذکور برای اینکه به مدیریت منابع منجر شود قابل قبول است اما در صورتی که  اجزای مختلف سیستم خدمات بهداشتی و درمانی از جمله خانه های بهداشت، مراکز جامع سلامت شبانه روزی و پایگاه های اورژانس و بیمارستان ها اعم از خصوصی و دولتی در حدی که مورد نیاز است از لحاظ کمیت و کیفیت قابل نباشند مشکلاتی را ایجاد می کند.

وی ادامه داد: به عنوان مثال باید در شهری حداقل 200 تخت بیمارستانی و 100 مرکز بهداشتی و درمانی وجود داشته باشد اما در عمل 50 مرکز بهداشتی و درمانی و حداکثر 100 تخت درمانی بیشتر نداریم و در واقع اعمال سقف موجب محروم شدن مردم از دریافت خدمات می شود.

امینی فرد یادآور شد: از این جهت که اعمال سقف ویزیت در کشور به ویژه مناطق محروم مشکلاتی را به همراه داشت و  در مناطق محروم امکانات ارائه خدمات مطلوب و قابل قبول نبود بنابراین سال گذشته در مورد اعمال سقف ویزیت اعتراضات زیادی صورت گرفت و وزیر بهداشت و معاونان ایشان در کمیسیون حاضر شد و به صورت موردی مشکل بسیاری از شهرها با پیگیری نمایندگان حل شد.

تصمیم حذف سقف ویزیت بیمارستان های دولتی در منطق محروم اقدامی بسیار مناسب و منطبق بر واقعیات جامعه

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی،  ادامه داد: با توجه به تجربیات سال گذشته و اینکه آیا تصمیم موضوع حذف سقف ویزیت بیمارستان های دولتی در مناطق محروم در شورای عالی بیمه یا سطح معاونت وزارت بهداشت صورت گرفته اقدامی بسیار مناسب و متناسب و منطبق بر واقعیات موجود است./خانه ملت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 − چهارده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.