حذف شدن شرکت‌های دارویی شرطی

غلامرضا اصغری در مراسم تکریم و معارفه مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو با اشاره به شرایط حساسی که به دنبال تحریم ها در کشور به وجود آمده، گفت: حوزه دارو یکی از مسائلی است که هم دشمن برای ایجاد فشار مورد توجه قرار می‌دهد و هم مردم حساسیت زیادی برای تامین داروی مصرفی دارند.
وی افزود: مردم نسبت به تامین اقلام دارویی حساس و نگران کمبود هستند که عکس‌العمل آن‌ها باعث بالا رفتن میزان تقاضا شده و تامین را به صورت کمبود نشان می‌دهد.
رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه در درگیری اقتصادی نوک پیکان به سمت دارو نشانه رفته است، ادامه داد: با برنامه‌ریزی مناسب و بکارگیری افراد زبده و باتجربه می‌توان در شرایط حساس سریع‌تر و با مراقبت بیشتری عمل کرد.
وی با بیان اینکه چگونگی پاسخ به بازار دارویی بسیار مهم است، تصریح کرد: موضوع دارو در تمام جلسات ستاد تدابیر ویژه دنبال می‌شود که امیدواریم با مدیریتی که در این زمینه به صورت همه جانبه و بین بخشی اعمال می‌شود، با کمترین عارضه از این شرایط سخت عبور کنیم.
اصغری با تاکید بر اینکه با افراد خاطی در زمینه واردات، تولید و توزیع دارو به شدت برخورد می شود، گفت: با شرکت‌های تولیدکننده اتمام حجت کرده‌ایم که با جدیت فعالیت کنند؛ چراکه در این شرایط مسئولیت اجتماعی بر عهده دارند و اگر شرطی اقدام کنند، حذف خواهند شد.
وی ادامه داد: لیستی اعلام شده است که براساس آن، برخی از شرکت‌ها ارز دولتی دریافت کرده، اما کالایی وارد نکرده‌اند، این موضوع اصلا موجه نیست و باید با متخلفان برخورد شود.
رییس سازمان غذا و دارو با تقدیر از خدمات و تلاش‌های دکتر اکبر برندگی در مدت زمان حضور در اداره کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان که به سمت معاون توسعه مدیریت و منابع منصوب شده، تجربیات دکتر محمد عبده‌زاده را برای تداوم مسیر عبور از شرایط تحریمی ارزنده عنوان کرد و گفت: تامین دارو در وضعیت کنونی یکی از مسائل حساس به شمار می‌رود و قبول کردن این مسئولیت در اداره کل دارو، در درجه اول نشان ازخود گذشتگی و ایثار با هدف خدمت به مردم، کشور و بیماران است که امیدواریم با همکاری یکدیگر به بهترین نحو داروی مورد نیاز بیماران را تامین کنیم.
دکتر محمد عبده‌زاده در این مراسم به عنوان مدیرکل امور دارو و مواد تحت کنترل و دکتر اکبر برندگی به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان غذا و دارو منصوب شدند. ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.