حمایت از تجهیزات داروسازی، ارتقاء در صنعت داروسازی

دکتر علی مهرآمیزی، مدیرعامل داروسازی تهران شیمی و دبیر علمی دوره آموزشی «مروری بر طراحی سیستم‌های هوا رسان (AHU)  و هواساز در حاشیه این برنامه که 24 و 25 اردیبهشت ماه سال جاری، در شرکت کارخانه­های داروپخش برگزار شد، با بیان این مطلب گفت: مردم کشور ما نشان داده‌اند هر وقت که اراده کنند؛ می‌توانند کارهای بزرگی انجام دهند. صنعت دارو هم اگر بتواند به‌صورت یکپارچه بر اهداف خود از جمله ارتقای خطوط تولیدی، کیفیت و صادرات متمرکز شود و از طرفی سیاست‌گذاران نیز، آن‌ها را حمایت کنند، بدون شک آینده خوبی در انتظار صنعت داروسازی خواهد بود و نگرانی چندانی وجود نخواهد داشت.

 

جای خالی دوره هواساز

مدیرعامل شرکت داروسازی تهران شیمی که کارخانه‌شان امسال مورد بازدید حسن روحانی، رئیس‌جمهوری قرار گرفت و طی آن خط تولید جامدات و آزمایشگاه مرجع داروسازی آن افتتاح شد؛ با اشاره به استقبال خوب مشارکت‌کنندگان در این دوره آموزشی و همچنین نمایشگاه جانبی که در حاشیه آن برپا شده بود، بیان کرد:مخاطبان این دوره، از همکاران شاغل در واحد تضمین کیفیت، مهندسی و پروژه شرکت‌های داروسازی و بعضاً مدیران ارشد شرکت‌های داروسازی بودند، که با جدیت در سخنرانی‌ها و کارگاه‌ها شرکت داشتند.

وی ادامه داد : مشارکت خوب حاضران در جلسه‌ها و پرسش و پاسخ‌هایی که انجام می‌گرفت، نشان می‌داد، چنین برنامه‌ای بسیار مورد نیاز بوده است و همچنین مسائلی که مطرح‌ شده بود، مسائل روزی بودند که برای مخاطبان مناسب و جای سؤال داشته‌اند.

احراز کیفیت، اصل مورد توجه شرکت‌های داروسازی

دکتر علی مهرآمیزی، مدیرعامل داروسازی تهران شیمی و دبیر علمی دوره آموزشی «مروری بر طراحی سیستم‌های هوارسان    (AHU)  و هواساز توضیح داد: با توجه به اینکه، تولید دارو در فضاهای تمیز انجام می‌شود، درحال‌حاضر حداقل50 درصد از کارخانه‌های داروسازی، باید فضاهای تمیز باشد.

وی ادامه داد: شناخت سیستم‌های جدید هوارسانی و بحث‌های مرتبط به احراز کیفیت باید مورد توجه شرکت‌های داروسازی قرار گیرد؛ به همین دلیل، در کمیته علمی- پژوهشی سندیکای صاحبان صنایع داروهای انسانی ایران مقرر شد، این دوره آموزشی برای گروه‌های هدف برگزار شود.

مدیرعامل داروسازی تهران شیمی با اشاره به این مطلب که امروز در کسب‌ و کارهای نوین، ارتباطات حرف اول را می‌زند؛ اظهار داشت: با برگزاری این دوره شاهد استقبال سازندگان سیستم‌های هوا رسان هم بودیم که در نمایشگاه جانبی این دوره آموزشی حضور فعال داشتند.

دکتر مهرآمیزی در ادامه گفت: صنعت داروسازی با حمایت از این تجهیزات است که ارتقاء پیدا می‌کند و برگزاری چنین رویدادی می‌تواند، همه ذی‌نفعان یک صنعت را گردهم آورد، تا بدین وسیله تبادل اطلاعات صورت گیرد. همچنین این فرصت برای مصرف‌کنندگان فراهم می‌شود تا بتوانند در بین محصولات مقایسه انجام دهند و بهترین انتخاب را داشته باشند.

 

سیاست‌گذاران دارویی و برنامه مشخص برای زمان بحران

دبیر علمی دوره آموزشی مروری بر طراحی سیستم‌های هوارسان (AHU)و هواساز (HVAC) در صنایع داروسازی، با اشاره به تحولات سیاسی اخیر و تأثیر آن در اقتصاد و صنایع، گفت: امیدوارم رویدادهای سیاسی جهانی، تأثیری بر اقتصاد کشور و به‌ویژه صنعت داروسازی نداشته باشد اما این موضوع و تغییرات ایجاد شده، می‌طلبد تا همه نهادها و سیاست‌گذاران دارویی برنامه مشخصی برای مواجه با چنین رویدادهایی داشته باشند.

دکتر مهرآمیزی در پایان خاطر نشان کرد: مردم کشور نشان داده‌اند هر وقت که اراده کنند؛ می‌توانند کارهای بزرگی را انجام دهند. صنعت دارو هم اگر بتواند یکپارچه بر اهداف خود از جمله ارتقای خطوط تولیدی، کیفیت و صادرات متمرکز شود، می‌تواند گام‌های بزرگی را در این عرصه بردارد، با این پیش‌شرط که سیاست‌گذاران هم با در نظر گرفتن مشکلات موجود و آگاهی کامل از شرایط، از آن‌ها حمایت کنند که در این‌صورت بدون شک، آینده خوبی در انتظار صنعت داروسازی خواهد بود.

دوره آموزشی مروری بر طراحی سیستم‌های هوا رسان (AHU)و هواساز ( HVAC) در صنایع داروسازی 24و 25 اردیبهشت ماه سال جاری در شرکت کارخانه‌های  برگزار شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + 16 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.