خبر جدید دبیر کل جمعیت هلال احمر برای زلزله‌زدگان کرمانشاه

بازماندگان خانواده‌های داغدار زلزله، دوباره  ۵ میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت می‌کنند

کمک‌های نقدی مردم به زلزله‌زدگان کرمانشاه و سوالات و ابهاماتی که در این خصوص مطرح شده است، موضوع مهمی بود که دبیر کل جمعیت هلال احمر به آن اشاره کرد و گفت: ما تمام کمک‌های مردمی که ۶۵ میلیارد تومان بود را مستقیما به دست مردم مناطق زلزله‌زده رساندیم، اما در مورد لکه‌گیری در زمینه پرداخت‌هایی که تاکنون انجام شده و عده‌ای هم معترض هستند که چرا این مبالغ را دریافت نکردند، باید توضیحاتی بدهم. ما برای شناسایی افراد از آمارهای بنیاد مسکن استفاده کردیم و خانواده‌هایی که خانه‌های آنها از نوع تخریبی یک و دو بود را در نظر گرفتیم و هدف اصلی ما این گروه‌ها بودند. در ادامه این اطلاعات را با اطلاعات سازمان هدفمندی یارانه نیز تطبیق دادیم و مبالغ را به شماره حساب سرپرست خانوارها واریز کردیم که حدود ٣٠ هزار خانوار بودند. از این میان اطلاعات حساب ٢٠٠٠ نفر در دسترس نبود و هر فردی که جزو این تعداد قرار دارد می‌تواند به جمعیت هلال احمر مراجعه کند و اطلاعات حسابش را بدهد تا دوباره چک شود و اگر جزو ٢٠٠٠ نفر باشد این مبلغ واریز می‌شود. اگر خارج آن باشد جزو افرادی که ما باید به آنها این مبالغ را پرداخت کنیم نیست.

دبیرکل جمعیت هلال احمر در مورد اینکه آیا حمایت‌های روحی و روانی از زلزله‌زدگان در مناطق زلزله‌زده کرمانشاه صورت می‌گیرد یا خیر؟ گفت: تیم‌های سحر جمعیت هلال احمر تا فروردین ماه در منطقه حضور داشتند و اینجا یکی از بخش‌های دیگری است که ما باید از این به بعد نقش مطالبه‌گری خود را انجام دهیم. با توجه به اینکه این فعالیت‌ها به عهده دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه به نمایندگی از وزارت بهداشت است، درخواست ما و مطالبه ما از آنها این است که این فعالیت‌ها را ادامه دهند. زیرا در مناطقی که حادثه‌ای به این گستردگی رخ می‌دهد بروز اپیدمی در حوزه سلامت روحی و روانی وجود دارد و اتفاقاتی از جمله اقدام به خودکشی و مشکلات روحی و روانی افزایش پیدا می‌کند که باید به آن توجه کرد.

دبیرکل جمعیت هلال احمر با اشاره به کمک دولت برای پرداخت مبلغی به خانواده‌های زلزله زده در کرمانشاه که بعضی از آنها جان باخته‌اند، گفت: جمعیت هلال احمر پیش از این به بازماندگان ۶٢٠ نفری که در زلزله کرمانشاه جان خود را از دست داده بودند ۵میلیون تومان هدیه داده بود که در کل ٣میلیارد و ١٠٠میلیون تومان اعتبار از کمک‌های مردمی صرف این موضوع شده بود، در حال حاضر پس از این اتفاق، هفته گذشته دولت به واسطه استانداری ٣میلیارد و ١٠٠ میلیون تومان دیگر به جمعیت هلال احمر پرداخت کرد تا ۵میلیون تومان دیگر به حساب این ۶٢٠خانواده واریز شود. امیدواریم در فاصله دو عید قربان تا غدیر این کمک‌ها به این عزیزان داده شود.شفاآنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + 12 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.