خیریه یلدا

اول زمستان سال 97 و مصادف با جشن یلدا همان سال، بازارچه ی خیریه ای طی چند روز در فضای دانشکده ی داروسازی دانشگاه تهران برگزار شد.

این خیریه که بعدها به یلدا موسوم گشت، کار خود را از خرید لوازم و مایحتاج ضروری زندگی برای مردم مناطق محروم اطراف تهران، از عواید حاصل از همین بازارچه آغاز نمود. بخاری، پتو، غذا، میوه و .. همگی از اقلامی بودند که با کمک جمعی از دانشجویان دانشکده ی داروسازی خریداری شده و توزیع شدند؛ اما این پایان کار نبود و در واقع شروعی بود.

فروردین ماه سال بعد، یلدا رسما فعالیت خود را به صورت ثبت شده و تحت عنوان جمعیت خیریه ی یلدا آغاز کرد. طی تصمیم اخذ شدهدر هیئت مدیره و شورای مرکزی، هدف اصلی گروه ارتقای سطح درمان و آموزش کودکان مناطق محروم گذاشته شد و در 11 مرداد 1398، فعالیت درمانی اعضا در محل پایگاه درمانی گروه کلید خورد.

از این تاریخ به بعد، با یاری خدا، دنبال کنندگان و اعضای کانون بزرگ یلدا توانسته اند هر هفته به صورت مستمر در منطقه حضور داشته باشند و به فعالیت هایی از جمله شرح حال گیری و تشکیل پرونده، پیگیری ارجاع و معاینه ی تخصصی بیماران، فعالیت های فرهنگی، پخش و توزیع مواد غذایی، بازدید (homevisit) از کپرها و مردم زاغه نشین و … پرداخته اند.

گفتنی است که خیریه ی یلدا علی رغم قدمت کم خود توانسته است طی چندماه به فعالیتی مستمر دست پیدا کند و هر هفته 5 الی 10 بیمار از بیماران ویزیت شده در مرکز درمانی به پزشک متخصص ارجاع پیدا می کنند. ضمنا تاکنون حدود 200 بیمار در مرکز شناسایی شده‌اند که برای حدود 150 نفر آن ها مراقبت های درمانی لحاظ شده است.

خیریه ی یلدا همچنین دستی در فعالیت های علمی دارد و ماهیانه کارگاه هایی برای آموزش شرح حال گیری و برخورد با قشر محروم برای دانشجویان علاقه مند در رشته های داروسازی، پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی، مامایی و … برگزار می کند.

از هر رشته و با هر تخصص، شما می توانید یلدا را یاری کنید؛ کادر درمانی، تیم آموزش دانشجویان، آموزش و فرهنگ سازی قشر ضعیف، کمیته ی درمان (عهده داری بیمار و یا پیدا کردن پزشک)، کارآفرینی و … همه و همه گروه های مختلف و فعال این خیریه هستند.

همین طور جهت ارسال کمک های مالی از دو طریق می توانید اقدام کنید؛

شرکت در طرح تعهد یلدا؛ با شعار دهم هر ماه، ده هزار تومان با شماره حساب 6037701502796680 بانک کشاورزی

کمک های مالی خارج از طرح (نظر، کمک به بیمار خاص، تغذیه برای کودکان یلدا و …) با شماره‌حساب 5859831099533696 بانک تجارت

علاقه مندان به حضور در فعالیت های این کانون و هم چنین کسب اطلاعات بیشتر، میتوانند به نشانی تلگرامی

yalda_pharmacy @و اینستاگرام yalda_pharmacy1 @ مراجعه نمایند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × یک =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.