داروی ایرانی را با اطمینان بخورید

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه 10 قلم داروی جدید تولید داخل کشورتا پایان سال رونمایی می‌شود، گفت: بیماران و خانواده‌های آنها در خصوص کیفیت و اثربخشی داروهای تولید داخل اطمینان داشته باشند.

دکتر غلامرضا اصغری، با بیان این مطلب افزود: چندین داروی جدید که قبلا به کشورمان وارد می‌شد در داخل کشور تولید شده است و در حال حاضر مراحل نهایی خود را سپری می‌کند.

وی با بیان اینکه دو قلم از این داروهای جدید تولید داخل برای بیماران ام‌اس است، افزود: یک سری داروهای بیماران سرطانی نیز در آذر ماه رونمایی می‌شود که در گذشته جزو داروهای وارداتی بوده‌اند.

رئیس سازمان غذا و دارو خاطر نشان کرد: تا پایان سال جاری حداقل از ۱۰  قلم داروی جدید که در حال حاضر وارداتی است در داخل کشور تولید و رونمایی می‌شود که نیاز دارویی بیماران را تامین می‌کند.

اصغری با تاکید بر اینکه هیچ دارویی در داخل کشور اجازه  ورود به بازار را نمی‌گیرد مگر اینکه اثربخشی آن ارزیابی شود، ادامه داد: اثربخشی و اطمینان لازم از کیفیت داروهای تولید داخل کشورمان نیز پیش از ورود به بازار دارویی کشور حتما مورد بررسی قرار می‌گیرد.

وی اضافه کرد: به طور مثال یکی از داروهای تولید داخل پنج ماه پیش آماده شده است ولی تاکنون وارد بازار نشده است چراکه هنوز این دارو در حال سپری کردن مراحل آزمایشی است.شفاآنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار + دو =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.