داروی رمدسیویر، نوید بخش درمان بیماران کرونایی

موسسه ملی بهداشت آمریکا اعلام کرد: داروی رمدسیویر که برای درمان بیماری ابولا استفاده می‌شود، در درمان بیماران کرونایی نیز موثر است.

موسسه ملی بهداشت آمریکا اعلام کرد که داروی رمدسیویر در درمان بیماران کرونایی موثر است و دوره این بیماری را به مدت چهار روز کاهش می‌هد.

این دارو در ایالات متحده توسط یک شرکت به نام گیلیاد ساخته می‌شود و با وجود موفقیت‌های اولیه، هنوز مجوز یا تایید نهایی رمدسیویر برای درمان کرونا صادر نشده است.

اخیراً موسسات بهداشت آمریکا آزمایشی جدید  را برای اثبات تاثیر این دارو در ماه فوریه آغاز کرده و حدود هزار بیمار از چند کشور آمریکا، انگلیس و سنگاپور تحت نظر دارد.

آزمایش این دارو  از مدت‌ها پیش در بیمارستان‌های آمریکا شروع شده بود.

مؤسسات ملی بهداشت آمریکا اعلام کرده است که رمدسیویر میانگین زمان بازیابی بیماران را به مدت چهار روز کاهش داده است و همچنین میزان مرگ و میر در مبتلایان به کرونا را از ۱۱.۶ درصد به ۸ درصد کاهش می‌دهد.

این دارو به زودی در کشور‌های آمریکا و انگلیس در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

استفان گریفین، دانشیار دانشکده پزشکی لیدز، گفت: برای استفاده از رمدسیویر نیازمند انجام آزمایشات است. خبر خوب دیگر اینکه دگزامتازون می‌تواند مرگ و میر بیماران کرونایی در شرایط حاد را تا یک سوم و برای افراد با شرایط مناسب‌تر را تا یک پنجم کاهش دهد.

رمدسیویر یکی از داروهای مورد تایید سازمان جهانی بهداشت است و از کاندیداهای اصلی برای مقابله با کرونا محسوب می‌شود. YJC

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + ده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.