داروی نانوجید (دفرازیروکس) شرکت نانو حیات دارو لانچ شد

داروی نانوجید (دفرازیروکس) تولید شرکت نانو حیات دارو به‌عنوان داروی خوراکی آهن‌زدا برای بیماران تالاسمی در سه دوز ۹۰، ۱۸۰ و ۳۶۰ میلی‌گرم طی مراسمی در تهران لانچ شد.

بهزاد تقی‌پور مدیرعامل شرکت نانو حیات دارو در مراسم لانچ داروی نانوجید (دفرازیروکس) که با حضور جمعی از متخصصان و پزشکان و همچنین بیماران در هتل استقلال تهران انجام شد، با اشاره به اینکه به برخی از مشکلات مصرف نمونه قبلی این دارو از قبیل طعم نامناسب دارو، مصرف به‌صورت ناشتا و عوارض گوارشی گفت: مشکلاتی مانند زمان مصرف و الزاما ناشتا بودن برای مصرف دارو و حتی شرایطی چون وابستگی دارو به حل شدن در آب داروی در مورد داروی نانوجید وجود نداشته و برطرف شده است.

وی افزود: این دارو مانند قرص‌های معمولی دیگر می‌تواند به راحتی مصرف شود و این موضوع موجب راحتی بیشتر بیماران تالاسمی می‌شود و از این روش درمانی با رضایت بیشتری استقبال خواهند کرد.

تقی‌پور با اشاره به اینکه شرکت نانو حیات دارو یکی از شرکت‌های گروه سیناژن است که در سال ۱۳۸۴ تاسیس شد، گفت: شرکت ابتدا کار خود را در حوزه جامدات و به‌صورت تولید قراردادی آغاز کرد‌ و در سال ۹۵ سایت تولید شرکت در پارک فناوری پردیس خریداری شد‌.

وی افزود: نانو حیات دارو هم‌اکنون دو سایت تولیدی در اختیار دارد و ظرفیت تولید شرکت در فرم قرص ۴۰۰ میلیون دوز، در فرم کپسول ۳۰۰ میلیون دوز و در فرم نیمه‌جامدات ۳ میلیون دوز در سال است.

به گفته وی تعداد نیروهای نانو حیات دارو ۸۱ نفر با متوسط سن ۳۲ سال است.

مدیرعامل شرکت نانو حیات دارو با بیان اینکه ماده اولیه تولید نانوجید (دفرازیروکس) و سایر داروهای تولیدی این شرکت از منابع معتبر و با کیفیت تامین می‌شود، تاکید کرد: کیفیت خط قرمز ماست و تمام تلاش خود را برای حفظ آن انجام می‌دهیم.

مدیرعامل شرکت نانو حیات دارو همچنین در حاشیه مراسم لانچ داروی نانوجید (دفرازیروکس) با اشاره به اینکه پروژه تولید این دارو از سال ۹۶ آغاز شد که پس از انجام تحقیق و توسعه و آزمودن فرمولاسیون‌های مختلف موفق به دستیابی به فرمولاسیون بهینه و تولید داروی نانوجید شدیم، توضیح داد: نانوجید نخستین داروی تولید داخل در نوع محسوب می‌شود که هم دوزهای آن نسبت به داروی قبلی بهینه‌تر شده است و هم اینکه برخی مشکلات مصرف داروی قبلی مانند مزه تلخ آن هنگام مصرف و یا عوارض گوارشی در مورد داروی نانوجید وجود ندارد بطوریکه داروی نانوجید به‌صورت قرص‌های روکش شده بوده و دیگر نیازی به حل کردن در آب ندارد و مانند قرص‌های عادی قابل مصرف است.

وی خاطرنشان کرد: داروی نانوجید حدود دو ماه است که در بازار عرضه شده و همزمان مطالعه پست مارکتینگ این دارو نیز در حال انجام است که تاکنون به مورد خاصی درخصوص عوارض دارو برخورد نکرده‌ایم اما نتایج کامل‌تر و دقیق‌تر این مطالعه در آینده منتشر خواهد شد.

تقی‌پور با بیان اینکه قیمت داروی نانوجید در بالاترین دوز آن ۷۰۰۰ هزار تومان برای مصرف‌کننده است که برای دو دوز دیگر این قیمت کمتر است، عنوان کرد: این دارو از پوشش بیمه هم برخوردار است و با بیمه تامین اجتماعی و بیمه خدمات درمانی تقریبا به‌صورت رایگان در اختیار بیماران قرار می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت نانو حیات دارو در پاسخ به سوال فانا درخصوص داروی برند این محصول گفت: داروی نانوجید ژنریک داروی Jadenu شرکت نوارتیس است که ظاهرا به تازگی قیمت گرفته و قیمت آن هم حدودا ۴ برابر قیمت نانوجید است و به این ترتیب ما موفق شدیم زودتر از داروی برند وارد بازار ایران شویم که این از نقاط قوت نانوجید محسوب می‌شود.

او با اشاره به اینکه نانو حیات دارو هم‌اکنون ۱۶ قلم دارو تولید می‌کند، افزود: تا پایان سال ۲ یا ۳ داروی جدید دیگر نیز لانچ خواهیم کرد و بطورکلی نانو حیات دارو سالانه حدود ۵ داروی جدید را لانچ می‌کند. داروی نانوجید نیز نخستین داروی نانو حیات دارو در فیلد تالاسمی محسوب می‌شود.فانا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − هفت =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.