ده نکته در مورد بحران مخدرها در ایالات متحده( قسمت اول)

تحلیل دقیق اطلاعات پرونده­های بیمه ­های درمانی می­تواند با شناسایی الگوهایی که می­توانند به طراحی راهبردهای مبارزه با وابستگی و سوء مصرف مخدر­ها کمک کنند نکته­های مهم در مورد بحران مخدر­ها فراهم می­کند.

بحران مخدرها همچنان یکی از مهمترین و هولناک­ترین مشکلات سلامت عمومی ایالات متحده است. مقابله با این بحران چندان آسان نیست. با این حال، یک منبع غنی از اطلاعات که می­تواند به بحث در مورد راه­های مقابله با سوء مصرف مخدرها -و بهبود شیوه­ های کنترل درد- کمک کند، در دسترس است: پرونده­های بیمه ­های درمانی. در این مقاله، ده نکته ­ای که از طریق تحلیل پرونده­ ها به دست آوردیم ارائه می­کنیم[1]. این نکات با هدف آغاز کردن بررسی­ها و تحقیقات بیشتر ارائه می­شوند. ممکن است این نکات سوالات بیشتری نسبت به پاسخ­هایی که می­دهند مطرح کنند، اما ما معتقدیم که حتی شناسایی مهمترین سوالاتی که باید پرسیده شوند، برای مقابله با بحران ارزشمند خواهد بود.

با این حال، ابتدا دو محدودیت در تحلیل انجام شده را متذکر می­شویم. از آنجا که مجموعه داده­های چندین برنامه درمانی دولتی استفاده شده ­است، نکاتی که به دست آمده، نمی­تواند به تمام زمینه های پرداختی یا جغرافیایی تعمیم داده شود. همچنین، با وجودیکه باور بر این است که تنها با تحلیل پرونده­ها می­توان نکات مطلوبی به دست آورد، تأیید می­ شود که سایر داده ­ها -بالینی و غیر بالینی- می­توانند دقت را افزایش دهند. با این وجود، نتایجی که به دست آمده و سوالاتی که این نتایج برانگیختند، نشان­دهنده کمکی است که تحلیل پرونده­ ها می­تواند در شناسایی مسائل اساسی و ایجاد طرح­هایی دقیق­ برای مقابله با بحران فراهم کند.

 

نکته 1

تجویز مخدر شایع است – این امر عمدتا از طرف تجویز­کنندگان خارج از سیستم نیست.

همانطور که رسانه­ها اغلب عنوان می­کنند، مجموعه کوچکی از تجویزکنندگان دارای نرخ بالای تجویز مخدر هستند. در تحلیل نیز 1 درصد از تجویزکنندگان مسئول تنها 5 درصد از تمام نسخه­های مخدر و 21 درصد از دوز معادل مورفین (MED) [2]بودند.

سوال برای بحث:

  • چگونه می­توان راه­هایی برای بهبود الگوهای تجویز مخدر ارائه داد که اگر اغلب تجویزکنندگان را متعهد نمی­کند بسیاری از آنان را شامل شود؟

 

 

برای ادامه مطلب با شفااینفو همراه باشید…

[1] در تحلیل­ها فقط از مجموعه داده­های محدود به صورت ناشناس در تطابق کامل با قوانین حریم شخصی HIPAA (قانون انتقال و پاسخ­گویی الکترونیک بیمه سلامت) و محرمانه و با مجوز سازمان­های درمانی دولتی که داده­ها را ارائه می­دادند استفاده شده­است.

[2] مخدرها انواع گوناگونی دارند.  میزان دوز در میان آن­ها، رهیافتی استاندارد برای تبدیل دوز مخدر به آنچه که دوز معادل مورفین (MED) نامیده می­شود وجود دارد. (یک MED گاهی میلی گرم معادل مورفین یا MME  هم نامیده می­شود.) برای توضیحات بیشتر به پیوست فنی مراجعه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − نه =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.