دیابت بارداری و افزایش اوتیسم در کودک

Pregnant woman packing hospital bag preparing for labor

به گزارش شفاآنلاین، اختلال اوتیسم مشکلی مرتبط با رشد مغز است که بر نحوه درک فرد و برقراری ارتباط وی با دیگران تاثیر گذاشته و موجب بروز مشکلاتی در تعامل و روابط اجتماعی وی می شود.

«آنی ژیانگ»، سرپرست تیم تحقیق از موسسه تحقیقاتی کایسر کالیفرنیا، در این باره می گوید: «تحقیقات نشان می دهد ریسک ابتلا به اوتیسم با دیابت نوع۱، نوع۲ و دیابت بارداری مرتبط است».

نتایج نشان داد ریسک اختلال اوتیسم در کودکانی که در رحم مادر در معرض دیابت نوع۱، دیابت نوع۲ و دیابت بارداری مادر تا ۲۶ هفته بارداری قرار گرفته اند در مقایسه با نوزادان دیگر به مراتب بیشتر است.

ژیانگ در ادامه می افزاید: «شدت دیابت مادر و زمان قرارگیری نوزاد در معرض آن (اوایل بارداری یا اواخر بارداری) با ریسک ابتلا به اوتیسم در کودکان مادران مبتلا به دیابت مرتبط است.»این مطالعه شامل داده های مربوط به ۴۱۹,۴۲۵ کودکی بود که بین هفته های ۲۸ تا ۴۴ بارداری از سال ۱۹۹۵ تا ۲۰۱۲ متولد شده بودند.

با توجه به این مطالعه در صورت وجود دیابت در مادر، اقدامات پیشگیرانه قبل از بارداری ضروری است. کاهش وزن و کنترل گلوکز خون مهمترین روش برای کاهش اثرات دیابت بر مادر و فرزند است.

با اوتیسم بیشتر آشنا شوید

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.