رابطه بین پروتز سینه و سرطان

سال‌هاست که بسیاری از افراد برای بهبود شکل و تناسب اندام خود، تیزی چاقوهای جراحی را به جان می‌خرند و تن به اعمال جراحی می‌سپارند. جراحی پروتز سینه یکی از همین عمل‌های جراحی است که همه ساله زنان زیادی در سراسر جهان آن را انجام می‌دهند.

جراحی پروتز سینه که از پر طرفدارترین عمل‌های زیبایی است گاهی با هدف ترمیم بافت از دست داده شده بر اثر سرطان سینه انجام می‌شود و گاهی هم برای بازسازی بخشی از بافت سینه که بر اثر شیردهی و کاهش وزن از بین رفته است.

اما موضوعی که اخیراً استفاده‌‌کنندگان پروتز سینه را دچار ترس کرده است زمزمه‌هایی درخصوص ابتلای این افراد به سرطان در سال‌های آینده است.

رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی به این سؤال چنین پاسخ می‌دهد: در گذشته برخی از منابع اعلام می‌کردند که انجام پروتز سینه می‌تواند سبب افزایش احتمال ابتلا به سرطان سینه شود. این در حالی است که امروزه مشخص شده احتمال ابتلا به سرطان سینه در میان افرادی که پروتز سینه انجام داده‌اند با افرادی که از این پروتز استفاده نکرده‌اند تفاوت چندانی ندارد.

دکتر علی بیژنی می‌گوید: پروتز سینه تأثیری در شیردهی نخواهد داشت. همچنین پروتزهای استفاده شده در ایران داخلی نیست و از کشورهایی همچون امریکا، فرانسه، انگلیس، برزیل و ژاپن وارد شده که قیمتی حدود 3.5 تا 4 میلیون تومان دارند.

هزینه این جراحی زیبایی هم منطبق با تعرفه‌های اعلام شده در بخش خصوصی و دولتی است. رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ادامه می‌دهد: بیمارانی که مبتلا به سرطان بوده و سینه آنها به طور کامل تخلیه شده است، یک سال پس از درمان در صورتی که این سرطان در آنها عود نکرده باشد می‌توانند از پروتز سینه استفاده کنند. ایران

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + 7 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.