رقم یارانه دارویی بیماران خاص و صعب العلاج

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به رقم یارانه دارویی بیماران خاص در سال ۹۸ گفت: فهرست رسمی دارو‌های کشور بسته نشده است.

محمد رضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو درباره بسته شدن فهرست دارویی کشور اظهار کرد: ما از اینکه بخواهیم بر اساس نظر سلیقه ای یک پزشک دارویی وارد فهرست رسمی دارویی کشور شود و بار هزینه ای به بیمار و مصرف کننده و سازمان‌های بیمه‌گر تحمیل و موجب خروج ارز از کشور شود، جلوگیری کرده ایم.

رئیس سازمان غذا و دارو ادامه داد: ما اعلام کرده ایم که ورود دارو به فهرست رسمی دارویی کشور در سال ۹۸ با بررسی دقیق و کار کارشناسی انجام خواهد شد و فهرست بسته نشده است و اگر دارویی ضرورت ورود به فهرست دارویی کشور داشته باشد و لزوم ورود آن به فهرست دارویی کشور با ساز و کار  تعیین شده در وزارت بهداشت مطابقت کند و این مسئله قابل دفاع باشد، آن دارو را به فهرست دارویی کشور وارد می کنیم.

شانه ساز درباره رقم  یارانه دارویی بیماران خاص  در سازمان غذا ودارو که برای حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج تخصیص پیدا می کند، اظهار کرد: ۴۸۵ میلیارد تومان یارانه دارویی تخصیص پیدا کرده به سازمان غذا و داروست و با این ردیف بودجه ای  تامین دارویی بیماران خاص و صعب العلاج صورت می گیرد.

رئیس سازمان غذا و دارو بیان کرد: هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان در قالب تفاهم نامه ای برای ما به التفاوت نرخ ارز  در حوزه دارو به سازمان غذا و دارو تخصیص پیدا کرده است و تلاش می کنیم این اعداد و ارقام  بیشتر شود تا بتوانیم از بیماران خاص و صعب العلاج حمایت کنیم.

یارانه دارویی بیماران خاص باید درست هزینه شود

شانه ساز با تاکید بر هزینه کرد درست یارانه دارویی بیماران خاص اظهار کرد: برخی در این حوزه انتقاداتی به ما دارند و باید این ردیف های بودجه ای درست هزینه شود و  به طور کلی با نظم و ترتیب درست تر و ساز و کار حساب شده ای این یارانه دارویی به بیماران خاص هزینه شود و وزیر بهداشت نیز در قالب قرارگاه تامین دارو و تجهیزات پزشکی خود مستقیم بر هزینه کرد این ردیف بودجه ای نظارت بیشتری خواهند داشت.yjc

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + سه =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.