سیاست‌های تازه درباره توزیع دارو

دکتر کیانوش جهانپور گفت: به زودی، شکل بسته‌بندی داروهایی که در داروخانه‌های بیمارستان‌های مراکز دولتی، عرضه و مصرف می‌شود با داروهایی که در سایر داروخانه‌ها توزیع می‌شود، تفاوت خواهد کرد.
او افزود: از نیمه دوم سال، بسته‌بندی داروهایی که در بیمارستان‌های مراکز دولتی توزیع و مصرف می‌شود، به شکل بسته‌های بزرگ یا فله‌ای،( بسته‌بندی‌های بالک) تحت نظر داروساز بیمارستانی یا مسئول فنی، برای بیمار، عرضه می‌شود.
سخنگوی سازمان غذا و دارو اظهار داشت: هدف اصلی از این تصمیم این است که نوع بسته‌بندی داروی مورد استفاده در بیمارستان‌های مراکز دولتی، با دارویی که در سایر داروخانه به دست مردم می‌رسد، به طور کامل متفاوت و قابل تفکیک باشد و دقیقا مشخص شود که چه داروهایی صرفا برای بیمارستا ن‌های مراکز دولتی، بسته‌بندی و قابل عرضه به مردم است.
دکتر جهانپور تصریح کرد: این اقدام هیچ ربطی به مسئله تحریم ندارد اما می‌تواند برای بیمارستان‌ها صرفه‌جویی به دنبال داشته باشد علاوه براین، این اقدام تا حدی، می‌تواند در جلوگیری از قاچاق دارو هم تاثیر داشته باشد.
مدیرکل روابط عمومی سازمان غذا و دارو افزود: فرایند تسریع و تسهیل در صدور ساخت یا ورود شرکت‌های متقاضی ارایه دارو با بسته بندی خاص بیمارستانی، ماه گذشته صادر و مجوزهای لازم برای تولیدکنندگان و واردکنندگان، اخذ شده است و شرکت‌های تولیدی و وارداتی دارو، چنانچه می‌خواهند داروهای آنها در بسته بندی‌های مخصوص در بیمارستان‌ها توزیع شود، باید نسبت به ارسال پرونده‌های دارویی در اسرع وقت اقدام کنند تا تقاضای آنها ارزیابی شود.همشهری

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − دوازده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.