شیوع هپاتیت B به کمتر از 2 درصد رسید

به گزارش شفا آنلاین، دکتر سید موید علویان افزود: شیوع هپاتیت B در کشور 3/5 تا هفت درصد بود که با اقدامات پیشگیرانه و انجام واکسیناسیون با همکاری وزارت بهداشت،درمان و آموزش پزشکی و سازمان انتقال خون به کمتر از 2 درصد رسید.

علویان اظهار داشت: در زمان حاضر در استان های گلستان میزان شیوع هپاتیت B حدود 6 درصد و سیستان و بلوچستان 5/3 درصد است که به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیشنهاد داده شده است تا تمامی ساکنان این استان ها واکسن هپاتیت Bدریافت کنند.

وی صریح کرد: شیوه انتقال این بیماری از مادر به نوزاد است که با انجام واکسیناسیون به خوبی کنترل شده است.

وی با بیان اینکه جوانان بیش از سایر افراد در معرض ابتلا به هپاتیت B قرار دارند، گفت: رفتارهایی همچون رفتار پرخطر جنسی و خالکوبی غیربهداشتی، شانس ابتلا به این بیماری را افزایش می دهد و جوانان باید نسبت به این موضوع مهم آگاه باشند.

رئیس شبکه هپاتیت ایران با بیان اینکه هپاتیت علامتی ندارد و تنها راه شناسایی آن آزمایش است، خاطرنشان کرد: این بیماری اگر درمان نشود به کبد آسیب مخربی می زند که در صورت بروز آسیب باید پیوند کبد انجام شود.

علویان با اشاره به اینکه هپاتیت B بیماری عفونی ویروسی است، افزود: ویروس هپاتیت B یکی از جدی‌ترین انواع هپاتیت را سبب شده است اما در بسیاری از بیماران در ابتدای آلودگی و عفونت اولیه اثری از نشانه‌های بیماری دیده نمی‌شود.

حدود یک میلیون و 400 هزار نفر در ایران مبتلا به هپاتیت B و در دنیا 200 میلیون نفر به این بیماری گرفتار هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 12 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.