ضرورت گسترش طرح خرید نیمه متمرکز دارو و تجهیزات پزشکی

مهدی پیرصالحی رئیس سازمان غذا و دارو پس از بازدید از مناطق سیل زده غرب کشور اظهار کرد: طرح خرید نیمه متمرکز دارو و تجهیزات پزشکی طرحی بسیار کاربردی و مفید است. تا این جای طرح بسیار خوب کار شده است و امیدواریم در ادامه نیز شاهد پیشرفت و توسعه این فرآیند مبتکرانه باشیم.

وی به لزوم نظارت دقیق بر سیستم دارویی بیمارستان‌ها و مراکز درمانی تحت نظارت دانشگاه اشاره کرد و افزود: این نوع طرح‌ها و سامانه‌ها را باید گسترش داد. این طرح‌ها می‌تواند برای کنترل هزینه‌ها و کنترل ورود و خروج دارو و ملزومات پزشکی در مراکز درمانی بسیار کارآمد باشد.

همچنین قباد محمدی معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در این جلسه گفت: یکی از مشکلاتی نظام دارویی و تجهیزات پزشکی کشور با آن دست به گریبان بوده بحث اقتصادی و پرداخت مطالبات است که به‌خصوص در چند ساله اخیر مشکل ساز شده است.

تاخیر در پرداخت مطالبات شرکت‌های دارویی

وی افزود: عدم نقدینگی و با تاخیر پرداخت شدن مطالبات شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی از سوی بیمه‌ها مشکلات عدیده‌ای در این حوزه ایجاد کرده است.

محمدی عنوان کرد: باید دستورالعملی جامع و دقیق برای پرداخت به موقع مطالبات طراحی شده و به صورت کشوری اجرا شود تا چالش‌های پیش رو را رفع کند. معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه آمادگی لازم را برای تدوین این دستورالعمل دارد. YJC

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + ده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.