فقدان سیستم مدیریت پسماند در بیمارستان های قدیمی

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی‌ گفت: با توجه به وظایف گسترده‌ای که در اختیار سازمان محیط زیست قرار داده شده است باید نحوه مدیریت، نظارت و عملکرد خود را در حوزه پسماندها به‌ویژه پسماند بیمارستانی شفاف‌سازی کند.
محمدنعیم امینی فرد، با بیان این مطلب اضافه کرد: یکی از مولفه‌های اعتبار بخشی بیمارستان‌ها همین موضوع مدیریت پسماندها است، یعنی وزارت بهداشت و درمان برای ساخت بیمارستان‌های جدید مجوزی را نمی‌دهد مگر اینکه این اطمینان حاصل شود که اصول مدیریت پسماند رعایت شده است. یعنی درباره بیمارستان‌های نوساز نباید مشکلی برای مدیریت پسماند داشته باشیم.
وی ادامه داد: این مشکل درباره بیمارستان‌هایی است که سال‌ها پیش ساخته شده‌اند و به سیستم مدیریت پسماند هم مجهز نیستند. بیشترین نگرانی در این باره وجود دارد.
امینی فرد با اشاره به اینکه استانداردسازی سایر بیمارستان‌ها مورد توجه است، اظهارداشت: در مورد استانداردسازی سایر بیمارستان‌ها موضوع مدیریت پسماندها مطرح است و در دوره اخیر مجلس شورای اسلامی‌این موضوع را پیگیر شده‌ایم.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی‌ با اشاره به اینکه سازمان محیط زیست در ارتباط با نحوه مدیریت پسماند اختیارات گسترده‌ای دارد، تاکید کرد: مجلس شورای اسلامی ‌اختیارات زیادی را به سازمان محیط زیست داده و این سازمان موظف بود براساس وظایف حاکمیتی در ارتباط با مدیریت پسماند و نظارت در این حوزه و مشکلاتی که وجود دارد شفاف‌سازی کند.
وی اضافه کرد: ضمننا اختیارات تنبیهی و تشویقی نیز در اختیار این سازمان هست و باید از این سازمان توضیح خواست که بگوید در این ارتباط چه کرده است.شفاآنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 + شش =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.