مراجعه به شعب تامین اجتماعی 20 میلیون نفر کاهش یافته است

سیدتقی نوربخش در جلسه ای با سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری افزود: تامین اجتماعی نیمی از جمعیت کشور ازجمله 6 میلیون نفر مستمری بگیر و اعضای خانواده آنان را تحت پوشش قرار داده است.

وی اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی 18 مزیت بیمه ای و درمانی را به جامعه ارائه می دهد و وظیفه این سازمان پوشش خطرهای مختلف از جمله بیماری و سالمندی است.

نوربخش گفت: سازمان تامین اجتماعی بدون اتکا به منابع عمومی این خدمات را ارائه می دهد و سازمانی با درآمد هزینه ای است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مصارف این سازمان در سال 1397 حدود 6 هزار و 700 میلیارد تومان است که برای خدمت رسانی به جامعه تحت پوشش هزینه می شود، افزود: بودجه امسال سازمان تامین اجتماعی 100 هزار میلیارد تومان و معادل یک چهارم بودجه عمومی کشور است.

نوربخش با اشاره به جایگاه سازمان تامین اجتماعی در اقتصاد کشور گفت: تامین اجتماعی در جنگ تمام عیار اقتصادی در سنگر اول قرار دارد و تعامل گسترده با شرکای اجتماعی مهمترین راهبرد این سازمان است که سطح تعاملات سازمان تامین اجتماعی با شرکای اجتماعی در هیچ دوره ای مانند دولت تدبیر و امید نبوده است.

وی تصریح کرد: تجهیز منابع سازمان تامین اجتماعی با اعتمادسازی انجام می شود و بخش های اقتصادی نیز همکاری خوبی با این سازمان دارند.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری صبح امروز همزمان با هفته تامین اجتماعی با حضور در سازمان تامین اجتماعی از دستاوردهای این سازمان در بهره برداری از فناوری اطلاعات بازدید کرد. ستاری در بازدید از واحد دیتا سنتر سازمان تامین اجتماعی، به بررسی خدمات غیرحضوری این سازمان از جمله سامانه نسخه الکترونیک، نوبت دهی مراکز درمانی، پرونده الکترونیک بیمه شدگان و استعلام سوابق بیمه ای پرداخت.

سازمان تامین اجتماعی با 42 میلیون بیمه شده یکی از بزرگترین سازمان های بیمه گر در کشور است که 18 نوع خدمت درمانی و بیمه ای به بیمه شدگان و مستمری بگیران ارائه می دهد.

اکنون بسیاری از خدمات سازمان تامین اجتماعی الکترونیکی است و در سال گذشته نیز 70 میلیون نسخه الکترونیکی در بخش های درمانی این سازمان تولید شده است.

هفته تامین اجتماعی از 19 تا 25 تیرماه است.فانا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.