معرفی داروی نورپیرا® موثر در بیماری MS

ﻣﻮﻟﺘﯿﭙﻞ اﺳﮑﻠﺮوزﯾﺲ (MS)* یک بیماری مزمن التهابی و پیش‌رونده در سیستم عصبی مرکزی است. ناتوانی در MS شامل اختلالات دید، ضعف، ناهماهنگی عضلات و اختلالات راه رفتن، خستگی، اختلال در عملکرد مثانه، روده و اختلالات شناختی است.

بطور تقریبی در طول ۱۵-۱۰ سال از تشخیص اولیه MS، حدود ۸۰ درصد از بیماران درجاتی از اختلالات حرکتی را تجربه خواهند کرد.

در اوایل سیر این بیماری، بیماران اغلب دچار اختلالات راه رفتن می‌شوند که ناشی از عوامل متعددی چون ضعف ماهیچه‌ای، اختلالات تعادل، اختلالات هماهنگی، اسپاسم یا اختلال در حساسیت اپی‌کریتیک (حس دقیق لمس و حرارت) است. مطالعات متعدد در بیماران مبتلا به MS نشان می‌دهد که تقریبا نیمی از آنها اختلال درراه رفتن به‌ویژه کاهش در سرعت و مسافت راه رفتن را گزارش کرده‌اند و این اختلال به‌عنوان ناتوان‌کننده‌ترین علامت در ۷۰ درصد از این موارد ابتلا به MS ذکر شده است. بدون شک، راه رفتن یک فاکتور ضروری در بسیاری از فعالیت‌های روزمره است و اختلال در آن موجب کاهش در کیفیت زندگی فرد مبتلا می‌شود و مشکلات اقتصادی و اجتماعی فراوانی با خود به همراه دارد.

فامپریدین (نورپیرا)® یک مهارکننده کانال‌های پتاسیمی است که سبب بهبود انتقال پیام در سیستم عصبی مرکزی به‌ویژه دستگاه حرکتی می‌شود.

فامپریدین (نورپیرا)® دارویی تائید شده به‌منظور بهبود راه‌رفتن در افراد مبتلا به بیماری MS است. این دارو به‌عنوان یک گزینه درمانی مناسب برای کنترل حرکت در همه اشکال MS مطرح شده است و می‌تواند به تنهایی یا به همراه سایر داروهای بیماری MS مصرف شود.

نتایج نشان می‌دهد فامپریدین (نورپیرا)® در کوتاه‌مدت سبب افزایش سرعت راه رفتن در بیماران مبتلا به MS می‌شود و در بهبود سرعت راه‌ رفتن در طولانی‌مدت (تا یک سال) نیز سودمند است. به‌علاوه، این دارو به خوبی در بیماران پذیرفته می‌شود زیرا عوارض جانبی آن در بلندمدت و کوتاه‌مدت خفیف و گذرا است.

فامپریدین (نورپیرا)® با به تاخیر انداختن و جلوگیری از عوارض ناتوان‌کننده حرکتی در بهبود کیفیت زندگی افراد مبتلا به این بیماری اثربخش و سودمند است. فانا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 4 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.