نیمی از مکمل های ورزشی بازار قاچاق است

رئیس سازمان غذا و دارو با ابراز نگرانی درمورد مصرف مکمل های قاچاق، گفت: نیمی از مکمل های ورزشی موجود در بازار قاچاق است.

دکتر غلامرضا اصغری در حاشیه بازدید از یک شرکت تولیدکننده مکمل های غذایی و ورزشی در شیراز گفت: روند تولید و بسته بندی محصولات و مکمل های ورزشی تولید داخل تحت نظارت و پایش سازمان غذا و داو است، از این رو بااطمینان بیشتر می توان نسبت به مصرف آن مبادرت ورزید، در حالی که روی مکمل های قاچاق هیچ نظارتی وجود ندارد و درنتیجه تضمینی برای مصرف ندارند.

وی افزود: تحریم های اقتصادی و ایجاد محدودیت برای نقل وانتقالات بانکی زمینه ایجاد قاچاق بیشتر را فراهم می کند و لازم است جامعه درباره آن هوشیارتر عمل کند.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه تحریم ها دسترسی بیماران به دارو رابا مشکل مواجه می کند، اظهار کرد: در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی ممکن است بازار سیاه و قاچاق دارو، تجهیزات پزشکی و مکمل های ورزشی رونق بیشتری بگیرد و به سلامت مردم به طور مستقیم آسیب برساند.

وی با تاکید بر لزوم تسهیل تولیدات داخلی به عنوان بهترین روش برای مبارزه با قاچاق کالا و مقابله با تحریم ها، گفت: بروکراسی اداری نباید مشکلی در فعالیت شرکتهای داخلی تولیدکننده دارو وملزومات پزشکی و مکمل های ورزشی که به طور رسمی و براساس قوانین و موازین فعالیت میکنند، ایجاد کند.

اصغری با یادآوری اینکه نیمی از مکمل ورزشی موجود در بازار قاچاق است افزود: مصرف محصولات قاچاق بسیار نگران کننده است. ورزشکاران باید محصولاتمورد نیاز خود را از داروخانه ها تامین کنند، هرگونه عرضه و فروش مکمل در باشگاه‌های ورزشی ممنوع است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به نظارت و پیگیری سازمان غذا و دارو، برمحصولات سلامت محور، عنوان کرد: امیدواریم با توسعه تولید داخل نیاز داخلی در این زمینه با کمک محصولات تولید ملی تامین شود.

شرکت تولیدی مکمل های ورزشی در منطقه ویژه اقتصادی شیراز فعال است ودر هر نوبت کاری با 30 نفر نیرو، قابلیت اشتغال 120 نیرو را دارد و محصولات تولیدی را به کشورهای چین، هند، عراق، روسیه و افغانستان صادر می کند.ایرنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + چهار =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.