هشدار مهم مالیاتی به جامعه پزشکی

طبق قانون مالیاتی افراد و مشاغل حقیقی باید تا 31 خرداد ماه جاری اظهارنامه های مالیاتی خود را تحویل دهند و موسسات حقوقی نیز تا 31 تیرماه جاری فرصت دارند تا نسبت به تحویل اظهار نامه های مالیاتی خود اقدامات لازم را انجام دهند

شفا آنلاین>سلامت>معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با توجه به فرصت اندک باقی مانده (تا پایان خردادماه) خواستار ساماندهی امور مالیاتی جامعه پزشکی طبق قانون شد و گفت: جامعه پزشکی باید نسبت به انجام امور مالیاتی خود اقدام کنند.

به گزارش شفا آنلاین، محمد جهانگیری افزود: طبق قانون مالیاتی افراد و مشاغل حقیقی باید تا 31 خرداد ماه جاری اظهارنامه های مالیاتی خود را تحویل دهند و موسسات حقوقی نیز تا 31 تیرماه جاری فرصت دارند تا نسبت به تحویل اظهار نامه های مالیاتی خود اقدامات لازم را انجام دهند؛ ضمن آن که طبق ماده 95 قانون مالیات مستقیم، اعضا برای پرداخت مالیات در سه گروه تقسیم بندی می شوند.

معاون سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: گروه اول مختص اعضا با درآمد بیش از 3 میلیارد تومان؛ گروه دوم درآمدی بین 1 تا 3 میلیارد تومان و گروه سوم نیز درآمدشان زیر1 میلیارد تومان است که این تقسیم بندی بر مبنای میزان فروش خدمت و کالاهای موسسات و اعضای حقیقی و حقوقی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه افرادی که صرفا به خدمات دهی مشغول هستند، 50 درصد مبالغ گروه بندی یادشده را شامل می شوند، ادامه داد: طبق تبصره ماده 100 قانون سازمان امور مالیاتی برای برخی مشاغل تا 10 برابر معافیت مالیاتی در نظر گرفته شده که ملاک آن در دستورالعمل تبصره ماده 100 اصلاحی، داشتن درآمد کمتر از 240 میلیون تومان در سال 96 است.

جهانگیری اضافه کرد: در دستور العمل سازمان امور مالیاتی در خصوص تبصره ماده 100 قانون که در تاریخ 21 خرداد 97 ابلاغ شده است، گروه سوم که از این تبصره استفاده نمایند از دادن اظهارنامه معاف بوده و با یک رشد 5 درصدی نسبت به مالیات قطعی سال 95 اقدام کنند.

وی اظهار داشت: امسال صاحبان مشاغل گروه سوم می توانند با مراجعه به سایت اظهار نامه امور مالیاتی نسبت به انجام فرآیند مالیاتی خود به شکل زیر اقدام کنند.

– مشخص کردن نوع فعالیت که جامعه پزشکی در این قسمت حتما باید گزینه سایر را انتخاب کنند.

– مشخص کردن ملیت که گزینه ایرانی مد نظر بوده و سپس وارد کردن کد ملی ، کد پستی و شماره رهگیری پیش ثبت نام مالیاتی که در اینجا سوالی پرسیده می شود که آیا شریک دارید یا خیر که باید گزینه خیر انتخاب شود.

– انتخاب گروه مورد نظر که جامعه پزشکی باید گروه سوم را انتخاب کنند.

– پس از مشخص کردن گروه سوم گزینه ای مقابل آنها قرار می گیرد که آیا متقاضی استفاده از مفاد دستورالعمل تبصره ماده 100 اصلاحیه هستید که باید گزینه بله را انتخاب و تایید کنند.

 

معاون فنی و نظارت سازمان نظام پزشکی با اشاره به اینکه بر اساس مالیات قطعی سال 96، میزان پنج درصد به آن اضافه شده و مالیات سال 97 آنها قطعی خواهد شد؛ گفت: نحوه پرداخت همان جا مورد توافق قرار می گیرد و افرادی که مالیات سال 95 آنها قطعی نشده است باید در اندک فرصت باقی مانده نسبت به قطعی نمودن آن اقدام کنند که هماهنگی های لازم در این زمینه نیز انجام شده است و در صورت قطعی نبودن مالیات سال 96 باید نسبت به ارائه اظهار نامه اقدام کنند.

 

جهانگیری ادامه داد: افرادی که قبلا بدون اطلاع از این فرآیند نسبت به پرکردن اظهارنامه مالیاتی خود اقدام کرده اند می توانند دوباره از گزینه تبصره ماده 100 استفاده کنند و تیک اظهارنامه جایگزین با اصل را فعال کنند زیرا ملاک عمل آخرین اقدام خواهد بود.

به گفته جهانگیری ملاک قرار گرفتن اعضا در گروه سوم میزان فروش خدمات و کالاها در سال 95 اعلام شده که باید این میزان کمتر از 500 میلیون تومان باشد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 1 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.