وضعیت مناسب صنعت دارو نسبت به بسیاری از حوزه های اقتصادی

برنامه «گفت و گوی علمی» رادیو گفت و گو با موضوع دارو، داروسازی و مشکلات پیرامون آن و با حضور دکتر کیانوش جهان پور سخنگوی سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روانه آنتن شد.
کیانوش جهان پور در آغاز با بیان اینکه جایگاه امروز صنعت داروسازی از گذرگاه رنج ها و تلاش ها و گذراندن روزهای سخت به دست آمده است، گفت: در چهل سال بعد از انقلاب تبلور و تجلی اصلی تاریخ صنعت داروسازی کشور به عنوان صنعت ملی است و این موضوع از گذر روزهای سخت به وجود آمده است و در روزهای راحت عموما با رشد و خلاقیت همراه نبوده است.
وی افزود: امروز صنعت داروسازی قطعا دچار آسیب هایی است و این موضوع را وقتی وضعیت موجود را با وضعیت مطلوب مقایسه می کنیم نمایان می شود. آسیب های امروز در تمام زنجیره تامین دارو وجود دارند که هر کدام علل و عوامل خاص خود را دارند.
سخنگوی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: وضعیت صنعت دارو و داروسازی کشور نه به گونه ای است که بگوییم خوب نیست و نه به گونه ای است که در نقطه حداکثر توانایی ها و ظرفیت های کشور قرار داریم.
وی اظهار کرد: همه اهالی این صنعت مشکلات تامین دارو و صنعت داروسازی را می دانند و در عین حال نقاط قوت و مثبت و همچنین ارزش هایی که در این صنعت متجلی شده است را نیز می دانند و در واقع صنعت دارو نسبت به بسیاری از حوزه های اقتصادی، وضعیت مناسب تری دارد.ایفدانا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + چهارده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.