پاسخ وزارت بهداشت به خبر کمبود پانسمان میپلکس

به دنبال انتشار اخباری مبنی بر کمبود پانسمان میپلکس برای بیماران ای‌بی، مشاور معاون درمان وزارت بهداشت، گفت: به دنبال پیش‌بینی‌های صورت گرفته از سال گذشته، از نظر تامین پانسمان میپلکس حداقل تا اواخر سال جاری مشکلی نداریم و این پانسمان‌ها به میزان کافی و با کیفیت خوب در کشور وجود دارند.

دکتر جمشید کرمانچی در واکنش به خبر کمبود پا‌نسمان میپلکس برای بیماران ای‌بی، گفت: طبق پیش‌بینی که از سال گذشته برای تامین این پانسمان نداشتیم، ‌ پانسمان باکیفیت و خوبی در بین بیماران توزیع شده است و در حال حاضر هم در کشور وجود دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر  از نظر تامین این پانسمان‌ حداقل تا اواخر سال جاری مشکلی نداریم و به میزان کافی و با کیفیت خوب در کشور وجود دارد، افزود: بنابراین درباره پانسمان بیماران ای‌بی در حال حاضر هیچ مشکلی نداریم.

کرمانچی با تاکید بر اینکه به هر حال از آنجایی که منبع پا‌نسمان میپلکس خارجی است، با مشکلاتی در زمینه تامین آن مواجه بودیم، افزود: البته خوشبختانه با کمک همکاران‌مان در سازمان غذا و دارو توانستیم این موضوع را برطرف کنیم و در حال حاضر حداقل تا پایان سال جاری پانسمان در کشور وجود دارد. در عین حال همچنان در حال بررسی و انجام پیش‌بینی‌های لازم برای تامین پانسمان برای سال آینده هستیم.

وی تاکید کرد: در سال گذشته و در مقطعی مشکلی در تامین پانسمان بیماران ای بی منتشر شد که پیامی که در حال حاضر در شبکه‌های مجازی پخش شده است، مربوط به پارسال و مشکلات آن مقطع است. بنابراین در حال حاضر پانسمان میپلکس طبق روند سابق به صورت رایگان برای بیماران ارسال می‌شود. ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.