پایبندی ایران به مقررات پیشگیری از انتقال بیماری‌ها از طریق مرزها

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: جمهوری اسلامی ایران به مقررات بهداشتی در مورد پیشگیری از انتقال بیماری‌ها از طریق مرزها پایبند بوده و در راستای جلوگیری از به مخاطره افتادن سلامت مردم از این طریق در سطح منطقه پیشتاز است.

مشاور سازمان جهانی بهداشت با دکتر علیرضا رییسی – معاون بهداشت وزارت بهداشت در دفتر این معاونت دیدار کرد.

دکتر علیرضا رییسی در این دیدار اظهار داشت: ایران در مراقبت‌های بهداشتی اولیه (PHC) اقدامات و برنامه‌های قابل ملاحظه‌ای با توجه به اهداف سازمان بهداشت جهانی انجام داده است.

رییسی افزود: یکی از برنامه‌های اصلی ایران اهمیتی است که برای مقررات بهداشتی بین‌المللی (IHR) قائل است و تاکنون اقدامات موثری در این عرصه منطبق با برنامه‌های سازمان جهانی بهداشت به مرحله اجرا درآورده است.

بنابر اعلام وبدا، رییسی در پایان خاطرنشان کرد: در زمینه تطابق قوانین داخلی و بین‌المللی به مشاوره سازمان بهداشت جهانی نیاز داریم. بنابراین باید نقاط حساس و چالشی در این زمینه احصا شوند.

همچنین در این دیدار، خانم دکتر هاوس، مشاور سازمان جهانی بهداشت در حوزه مقررات بهداشتی بین‌المللی توضیحاتی پیرامون این حوزه ارائه کرد.

گفتنی است؛ در این جلسه دکتر گویا – رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، گزارشی از برنامه دیدارها و بازدیدهای مشاور سازمان جهانی بهداشت در سفر به ایران ارائه کرد.ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 10 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.