پذیرش ظرفیت ۴برابری مرکز طبی کودکان

رئیس مرکز طبی کودکان، گفت: این مرکز بیش از ۳ تا ۴ برابر ظرفیت پذیرش دارد و ضریب اشتغال تخت‌ها نیز ۱۰۰ درصد است.

دکتر رضا شروین بدو، با اشاره به اینکه مرکز طبی کودکان دارای ۸ مرکز تحقیقاتی است، افزود: ‌این مرکز، مرجع درمان بیماری‌های کودکان و بزرگترین مرکز درمانی ـ پژوهشی و آموزشی در حوزه کودکان بوده که ۶۰ درصد استان تهران را پوشش داده و تمام موارد ابتلای کودکان به بیماری‌های سخت نیز به این مرکز ارجاع داده می‌شود.

این فوق‌ تخصص مغز و اعصاب کودکان، در ارتباط با برگزاری سی‌امین همایش بین‌المللی کودکان که همزمان با شانزدهمین همایش ملی پرستاری کودکان برگزار می‌شود، اظهار داشت: این کنگره طبق روال هر ساله اجرا خواهد شد و  بزرگ‌ترین همایش در حوزه طب کودکان به شمار می‌رود.

وی افزود: این همایش ۲۶ تا ۲۹ مهر ۹۷ در مرکز طبی کودکان و بیمارستان امام(ره) به صورت همزمان برگزار می‌شود و پیش‌بینی می‌شود ۲۵۰۰ نفر شرکت‌کننده داشته باشد.

رئیس مرکز طبی کودکان بیان داشت‌: همایش ملی پرستاری کودکان نیز به همت دفتر پرستاری دانشگاه علوم پزشکی تهران، دفتر پرستاری مرکز طبی کودکان و بیمارستان امام برگزار شده و بر مسائل شایع مراقبت پرستاری از کودکان در آن مطرح و مورد بحث و گفت‌وگو قرار می‌گیرد.

بدو ادامه داد: در همایش بین‌المللی کودکان آخرین دستاوردهای علمی در حوزه طب کودکان، احیای کودکان، بیماری‌های خاص مورد بحث و گفتوگو قرار می‌گیرد و مجموعه کارگاه‌های سلامت و تکامل کودکان با همکاری وزارت بهداشت نیز برگزار می‌شود.

همچنین برنامه همایش ژنتیک در اختلالات کودکان با اداره ژنتیک وزارت بهداشت و همایش دندانپزشکی کودکان نیز برپا خواهد شد و به طور کلی در همایش ملی کودکان سخنرانان داخلی و خارجی با حضور شرکت‌کنندگانی از کشورهای اروپایی، آمریکا، ترکیه و عراق و ایرانیان مقیم اروپا خواهیم داشت.

دبیر اجرایی سی‌امین همایش بین‌المللی کودکان در مورد وضعیت مرکز طبی کودکان، افزود:‌ این مرکز، مرجع درمان بیماری‌های کودکان و بزرگترین مرکز درمانی ـ پژوهشی و آموزشی در حوزه کودکان بوده که ۶۰ درصد استان تهران را پوشش داده و تمام موارد ابتلای کودکان به بیماری‌های سخت نیز به این مرکز ارجاع داده می‌شود.

بدو گفت: برخی از خدمات منحصر به فرد همچون پیوند سلول‌های بنیادی و مراقبت‌های ویژه در بخش‌های فوق‌تخصصی جداگانه در این مرکز ارائه می‌شود همچنین مرکز طبی اطفال دارای ۶۸ تخت ویژه بوده که یک چهارم کل تخت‌های مراقبت‌های کودکان در کل کشور است.

وی اضافه کرد: همچنین در این مرکز MRI ویژه کودکان که بسیار پیشرفته بوده و درمان اختلالات سخت به صورت مرجع انجام می‌شود و بزرگ‌ترین آزمایشگاه طبی کودکان را دارا است. همچنین جراحی‌های قلب حتی از یک نوزاد ۲ کیلویی در این مرکز قابلیت انجام دارد و بخش‌های کلیه، گوارش، کبد، ریه،  غدد و عفونی از دیگر قسمت‌های این مرکز است.

رئیس مرکز طبی کودکان خاطرنشان کرد: این مرکز دارای ۸ مرکز تحقیقاتی مرتبط با کودکان بوده و مقالات مرتبط با کودکان از این مرجع شکل می‌گیرد همچنین مجله بیماری‌های کودکان از این مرکز در حال نشر است و هیأت علمی آن جزء برترین بوده و به طوری که دو نفر از آنها جزء یک درصد دانشمند دنیا هستند.

بدو گفت: تنها در اورژانس این مرکز ۶۰ کودک بستری می‌شوند که معادل یک بیمارستان کوچک است ولی ارجاع نابسامان و گاهی بدون هماهنگی به این مرکز سبب شده که بیش از ۳ تا ۴ برابر ظرفیت پذیرش داشته باشیم و ضریب اشتغال تخت‌ها نیز ۱۰۰ درصد است.مهر

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + دوازده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.