پروتز زانو برای بیماران سرطان استخوان به ۸۰ میلیون تومان رسیده است

رئیس انجمن حمایت از بیماران سرطانی خراسان شمالی (عطوفت) گفته، با افزایش قیمت ارز و … قیمت پروتز زانو افزایش یافته و به حدود ۸۰ میلیون تومان رسیده است، بنابراین بیماران میتلا به “سارکوم” توانایی خرید آن را ندارند.

حریری با اشاره به اینکه تعداد بیماران مبتلا به سرطان سارکوم در این استان نسبت به سال‌های گذشته افزایش یافته است، افزود: برخی از بیماران با انجام اقداماتی همچون شیمی درمانی، پرتو درمانی درمان می‌شوند اما برخی از بیماران که سطح بیماری آنها پیشرفت زیادی کرده با روش‌های درمانی مذکور درمان نمی‌شوند و نیاز دارند تا زانو را برداشته و به جای آن پروتز قرار دهند.

حریری خاطرنشان کرد: هم اکنون سه بیمار مبتلا به سرطان سارکوم نیازمند پروتز هستند که برای تأمین آن چشم انتظار کمک خیران هستند.

به گفته رئیس انجمن حمایت از بیماران سرطانی خراسان شمالی (عطوفت) تاکنون دو جوان ۲۷ و ۲۴ ساله و همچنین دو دختر ۱۱ و ۱۶ ساله مبتلا به سرطان سارکوم تحت پوشش این انجمن با اقدامات درمانی که انجام داده‌اند بهبود یافته‌اند.

وی در ادامه با بیان اینکه بیشتر سرطان سارکوم (استخوان) در دهه پنجم و شش زندگی در افراد بروز پیدا می‌کند، توضیح داد: عواملی همچون ژنتیک، محیط، وجود سابقه سرطان در خانواده افراد و ایجاد صدمات در استخوان از عوامل تأثیرگذار بر بروز این بیماری است.

حریری از علائم بروز این بیماری در افراد را بی اشتهایی، درد و ورم موضعی در استخوان، تب، کاهش وزن و احساس توده در نواحی مشکوک اعلام کرد.

وی با اشاره به وجود ۵۱ بیمار مبتلا به سرطان سارکوم (استخوان) در این استان، افزود: از این تعداد ۲۸ بیمار مرد، ۱۸ بیمار خانم و ۱۵ نفر نیز افراد کمتر از ۱۵ سال هستند. ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده − 12 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.