پیشرفت در تولید مواد اولیه دارویی

رئیس سازمان غذا و دارو گفت:پیشرفت ایران فارما در سال 2018 نسبت به سال گذشته محسوس است، متاسفانه به دلیل مسائل سیاسی تعداد شرکت های خارجی شرکت کننده در نمایشگاه کاهش پیدا کرده است که این امر با توجه به کاستی هایی که ایجاد می کند، فرصت بهتری برای نمایش و حضور فعال شرکت های تولیدکننده مواد اولیه و بسته بندی و … می باشد.

دکتر اصغری افزود: مهم ترین دستاورد نمایشگاه می تواند ایجاد ارتباطات موثر و کارآمد بین صنایع مختلف و دست­اندرکاران تولید دارو باشد. با توجه به تعداد محدود شرکت های خارجی حاضر در نمایشگاه همچنان امکان تبادل تجربیات و اطلاعات فراهم است، همچنین صنعت داروسازی کشور علاوه بر تامین نیازهای کشورمان، قادر به صادرات محصولات نیز می باشد.

همکاری متقابل بین دست‌اندرکاران صنعت می تواند باعث گذر از شرایط موجود کشور شود. با توجه به این موضوع که 96درصد نیاز دارویی کشور توسط تولیدکنندگان تامین می شود و 4درصد باقی مانده تنها 30درصد حجم دارویی کشور را دارند که البته می توان به قیمت بالای این داروها و گروه درمانی آنها نیز اشاره کرد.

تولید 55درصد از مواد اولیه دارویی در داخل کشور انجام می پذیرد که برنامه های توسعه برای 45درصد باقی مانده نیزوجود دارد.

متاسفانه مشکل نقدینگی با توجه به عدد بالای 3500 میلیارد تومان طلب داروسازان یکی از مشکلات و موانع این صنعت است.

خوشبختانه تمامی داروهای مورد نیاز بیماری های خاص موجود است و تا پایان سال 1397 مشکل تامین این داروها وجود ندارد.شفااینفو

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − 3 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.