پیشگیری از بیماری های غیرواگیر، رویکردی مهم در حوزه سلامت

سیدحسن هاشمی در مراسم تقدیر از همکاران بخشی و بین بخشی دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذا، یکی از رویکردهای مهم در حوزه سلامت را پیشگیری از بیماری های غیر واگیر عنوان کرد و اظهار داشت: این امر از طریق افزایش دانش و توانمندسازی مردم میسر می شود و باید پیشگیری از بیماری های غیر واگیر در خانواده انجام شود.

 

هاشمی با تاکید بر ضرورت همکاری های بیشتر وزارت ورزش و جوانان، جهاد کشاورزی، راه و شهرسازی، نفت و شهرداری و شورای شهر در حوزه سلامت و پیشگیری از بیماری های غیر واگیر، تصریح کرد: مردم از مسئولان توقع دارند و این حق آنهاست، چراکه فکر می کنند به آنها بی توجهی می شود. بر همین اساس، چنانچه متوجه شوند به مشکلاتشان توجه شده و مسئولین به دنبال راهکاری برای رفع آن ها هستند، خشنود می شوند. لذا ارائه گزارش از سوی دبیرخانه سلامت و امنیت غذا در هر استان، می تواند در آگاهی بخشی مردم نسبت به عملکرد مسئولین در این حوزه موثر باشد.

وزیر بهداشت با اشاره به توجه رییس جمهور و اعضای شورای عالی سلامت و امنیت غذا به این شورا و دبیرخانه، بیان کرد: برای مثال در بحث تعرفه روغن پالم، توجه شورای سلامت و امنیت غذا به مضر بودن این روغن، موجب شد تا ضمن افزایش تعرفه روغن پالم از 2 درصد به 26 درصد، واردات آن به کشور کاهش پیدا کند.

هاشمی بر ضرورت توجه بیشتر به برگزاری جلسات شورای عالی سلامت و امنیت غذا  تاکید و خاطرنشان کرد: اگر بتوانیم مجامع سلامت استانی را فعال کرده و تشکل های مردم نهاد ( NGO)  را به نوعی به این حوزه وارد کنیم، سیاست‌گذار مجبور می شود که خود را با خواست مردم تطبیق دهد.ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 4 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.