چه زمانی کرونا ویروس (COVID-19) پایان می‌یابد؟

ما به عنوان کسانی که که در دانشگاه داروسازی دامی خوانده‌ایم، دو منبع اپیدمیولوژی و ویرولوژی داشتیم که ممکن است ما را به پاسخ سوال در مورد پایان این ویروس هدایت کنند.

اگر بخواهم کوتاه پاسخ دهم، فکر می‌کنم حداکثر 3ماه طول بکشد. بگذارید رک بگویم، من همیشه از این ویروس متنفر بوده‌ام.

چشم انداز ویرولوژی:

شاید کرونا ویروس برای مرم جدید باشد اما برای ما داروسازان دامی به اینصورت نیست.همانطور که می‌دانید، کرونا از یک منبع حیوانی به وجود آمده است.ما حدود 5دهه درباره آن آگاهی داشتیم و در مورد آن مطالعه کردیم.

آنها از خانواده‌ای به نام کروناوایریدای هستند! این خانواده دو پسر زشت دارد که یکی از آنها کمتر آزاردهنده است به نام توروویروس، اما پسر بزرگتر کروناویروس نام دارد و بسیار وحشی و زورگو است.

این بیماری طیف وسیعی از بیماری‌ها را در حیوانات مزرعه و خانگی ایجاد کرده است.منبع اصلی ویروس از حیوانات است که با اندکی تغییر(جهش) دربیشتر موارد درست مانند انسان، به سیستم تنفسی حیوانات هم آسیب می‌رساند.

بسیاری از سگ‌ها، گربه‌ها، خرگوش‌ها، پرندگان، خوک، گوساله‌ها و موش‌ها به خاطر این ویروس نامطبوع جان خود را از دست داده‌اند. از این منظر واقعا سخت و مهلک است.

طبق کتابهای ویروس شناسی ، به یاد دارم که هوا و دما تأثیر زیادی در میزان مرگ و میر و شیوع ویروس داشته است. طبق کتابهای ویروس شناسی ، به یاد دارم که هوا و دما تأثیر زیادی در میزان مرگ و میر و شیوع ویروس داشته است. در تابستان با افزایش دما ، اثرات ویروس بطور چشمگیری کاهش می یابد. به نظر می رسد که در برابر گرما حساس است.

اگرچه باید ببینیم که این دیوانه‎‌ی کوچک چه تغییری انجام داده است (جهش) ، امیدوارم که در مقابل حرارت مقاوم نباشد!

در مواردی که بیماریهای SARS و MERS نیز ناشی از کورو ویروس ایجاد شده است ، تغییر دما نقش مهمی در شیوع بیماری دارد و این بیماری ها به عنوان بیماری های فصلی شناخته می شدند.

با توجه به این شواهد ، نتیجه می گیرم که: در سه ماه آینده شیوع آن کمتر می شود. (حداقل امیدوارم چنین باشد)

چشم انداز اپیدمیولوژی:

این سناریو واقعاً به ما بستگی دارد و دولت چگونه کشور را کنترل می کند.

فرمول ساده است:

بسته نگه داشتن کل کشور، قرنطینه و جدا کردن ناقلان و بیماران از دیگران، قطع کردن شدید ارتباط مردم.

بگذارید کسانی که ناقل هستند بیمار شوند یا نسبت به ویروس ایمنی ایجاد کنند و به کسانی که بسیار بیمار هستند برای بهبودی کمک کنید. منابع بیماری را محدود کنید و فضای انتقال بیماری را کوچکتر کنید و بگذارید تأثیر ویروس بگذرد.

همانطور که می دانیم دوره نهفتگی کورونا و روند بهبودی یا مرگ در بدن انسان ، با بستن منطقه (کشور در این مورد) و انجام دقیق آنچه پروتکل قرنطینه در یک بیماری همه گیر می گوید؛ حداکثر حدود 3 ماه احتیاج دارید.

درست مانند پرونده چین!

همانطور که مشاهده کردید ، چین کل استان 56 میلیون نفری را قرنطینه کرد.

اگر مکانی را که شیوع مهلک در آن رخ داده باشد را قرنطینه کنیم ، واقعاً می توانیم اثربخشی اپیدمی را حدود 90٪ کاهش دهیم. اما کار ساده‌ای نیست. باید با برنامه و الگوریتم خوب و مطابق با منشاء بیماری به طور صحیح و بسیار دقیق و گاه بی رحمانه انجام شود.

بله، ما این کار را با حیوانات در مزرعه انجام می‌دهیم که واقعاً موثر است (در بیماری‌هایی با نرخ کشندگی بسیار بالا مانند قانقاریا 100%، بابزیوز 50% در مقایسه با کرونا که نرخ کشندگی 2% دارد)، اما ممکن است برای جوامع بشری عملی نباشد. همانطور که مشاهده کردید چین این کار را کرده است و من واقعاً معتقدم که آنها این کار را درست انجام داده‌اند.

شاید بی‌رحمانه باشد، اما ببینید! اگر مثل چین عمل نکنید، شما نرخ مرگتان مثل ایتالیا یا کشور خود من خواهد بود.

امیدوارم تا تابستان شاهد از بین رفتن آن باشیم.

دکتر مایکل همتی

منبع: Quora

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفده + 4 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.