کارشکنی تیم اقتصادی دولت در مسیر سلامت مردم

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در دولت یازدهم و دوازدهم گفت: متأسفانه تیم اقتصادی دولت در مسیر تداوم این طرح کارشکنی می کند.

دکتر حسینعلی شهریاری صبح شنبه در نخستین جشنواره ملی تجارب موفق بیمارستانی که با حضور رئیس مجلس و وزیر بهداشت در مرکز همایش های رازی برگزار شد، اظهار داشت: یکی از برنامه های موفق دولت یازدهم، اجرای طرح تحول سلامت بود که در دولت دوازدهم نیز تداوم یافته است.

وی افزود: از نظر خیلی از افراد طرح تحول سلامت با عنوان یکی از طرح های موفق دولت یازدهم و دوازدهم تلقی می شود زیرا برای مردم ملموس بوده است.

شهریاری با انتقاد از کارشکنی تیم اقتصادی دولت در مسیر تداوم طرح تحول سلامت، تأکید کرد: این کارشکنی باعث شده که طرح در مسیر اجرا دچار مشکلاتی شود و منابع بیمه ها کفاف هزینه ها را نمی دهد و در نتیجه شاهد ایجاد محدودیت هایی در برخی از خدمات طرح تحول سلامت هستیم.

به گفته رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تعیین سهم از سوی بیمه ها برای ارائه خدمات از جمله مشکلات پیش روی اجرای طرح تحول سلامت است.

وی با اشاره به حمایت جدی رئیس مجلس شورای اسلامی از اجرای طرح تحول سلامت گفت: با همه تفاسیر ما نگران تداوم این طرح هستیم و دغدغه های جدی در زمینه دارو و تجهیزات پزشکی وجود دارد از این رو از رئیس مجلس می خواهیم جلسه ای را با حضور وزرای بهداشت، صنعت، روسای بانک مرکزی و برنامه و بودجه و مدیرعامل تأمین اجتماعی داشته باشد تا بتوانیم مشکلات پیش روی این طرح را مورد بررسی قرار دهیم.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از اینکه ارز دارو به موقع پرداخت نمی شود، به واردات تجهیزات پزشکی با ارز آزاد اشاره کرد و یادآور شد: قطعا واردات تجهیزات پزشکی با ارز برای بخش خصوصی مقرون به صرفه نخواهد بود و در نتیجه هزینه های مردم را افزایش خواهد داد.

شهریاری خواستار واردات تجهیزات پزشکی با ارز ۴۲۰۰ تومانی شد.شفاآنلاین

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − پنج =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.