کارگاه های آموزشی غذا و دارو

برگزاری دوره آموزشی برای کارشناسان سازمان جهاد کشاورزی استان

به گزارش ایفدانا  به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو اردبیل، در راستای هماهنگی های بین بخشی برای ارتقای GMP کارخانجات تولیدی مواد خوراکی و آشامیدنی ، دوره آموزشی توسط  مدیریت نظارت بر مواد غذایی ، آرایشی وبهداشتی این معاونت برگزار شد. در این دوره  در خصوص رعایت ضوابط فنی  و بهداشتی واحد های صنعتی و کارگاههای کوچک، دستور العمل استقرار واحدهای تولیدی مواد خوراکی و آشامیدنی از نظر آلاینده ها ، ضوابط ساختمانی و آزمایشگاههای کارخانجات مواد غذایی و آشامیدنی توضیحات لازم برای شرکت کنندگان داده شد  .

 

کارگاه آموزشی میز خدمت

به گزارش ایفدانا –  به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی همدان، رئیس امور اداری معاونت اظهار کرد: با توجه به دستورالعمل ابلاغی و الزام وزارت متبوع، سازمان برنامه و بودجه استان و تاکید هیئت رئیسه دانشگاه مبنی بر استقرار میز خدمت حضوری در واحدهای تابعه دانشگاه، معاونت غذا و دارو به همین منظور اقدام به برگزاری جلسه آموزشی توجیهی استقرار میز خدمت با حضور کارشناسان مدیریت نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی و مدیریت نظارت بر دارو، فرآورده های بیولوژیک و مواد مخدر دانشگاه کرد.

آقای محمد بیابادی ضمن آشنایی حاضران با نحوه اجرایی شدن این فرآیندبه سوالها و ابهام های موجود پاسخ داد.

 

برگزاری کارگاه آموزشی مبارزه با قاچاق کالا ویژه کارشناسان سلامت محیط و کار

به گزارش ایفدانا به نقل از روابط عمومی معاونت غذا و دارو شهرکرد، در این کارگاه یک روزه که به همت معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد برگزار شد کارشناسان سلامت محیط و کار آموزش های لازم در خصوص خطرات قاچاق کالا خصوصا کالاهای سلامت محور را فراگرفتند. در این کارگاه مهندس کامران سلیمانی کارشناش مبارزه با قاچاق معاونت غذا و دارو بر لزوم نظارت دقیق و موشکافانه بازرسان در جهت ریشه کنی پدیده شوم قاچاق تاکید کردند و از بازرسان سلامت محیط و کار خواستند در هنگام بازرسی اصناف تحت پوشش نسبت به کنترل فراورده های خارجی وارداتی و وجود بر چسب TTAC بر روی آنها اقدام نمایند. وی تاکید کرد صرف وجود برچسب اصالت حاکی از اصالت فراورده نیست و باید مطابق مطالب مندرج روی برچسب استعلام لازم صورت پذیرد. در ادامه این کارگاه دکتر پگاه خسرویان کارشناس امور داروئی معاونت ضمن ارائه گزارشی از عملکرد معاونت غذا و دارو در برخورد با پدیده قاچاق، راههای تشخیص اصالت کالاهای سلامت محور و تقلبات صورت گرفته در این زمینه را برای کارشناسان تشریح کردند. خاطر نشان می گردد در پیرامون این کارگاه نمایشگاهی از محصولات قاچاق کشف شده جهت آشنایی بیشتر شرکت کنندگان با نحوه تشخیص فراورده های قاچاق برگزار شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + 1 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.