کاهش هزینه درمان بیماران هموفیلی و خودکفایی در تامین داروی فاکتور ۸ نوترکیب

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: افتتاح خط تولید داروی نوترکیب فاکتور ۸ باعث کاهش هزینه درمان بیماران هموفیلی و خودکفایی در تامین این داروی هایتک می‌شود.

دکتر مهدی پیرصالحی با ارسال پیامی به مراسم افتتاح سایت تولیدکننده فاکتور ۸ نوترکیب توسط شرکت سامان داروی هشتم، افزود: امروز در جشن چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی مفتخریم که عمده داروی مورد نیاز کشور را با تکیه بر دانش و توان جوانان این مرز و بوم تولید می کنیم، اگرچه تحقق این مهم، دستاوردی بزرگ تلقی می شود ، اما باید با تقویت و حمایت همه جانبه از صنعت داروسازی؛ چه در مورد داروهای نهایی و چه مواد اولیه بتوانیم به بازارهای منطقه و جهانی وارد شویم.

وی با تاکید بر اینکه حمایت از تولید داخل به عنوان یکی از اولویت های مهم در سازمان غذا و دارو دنبال می‌شود، عنوان کرد: معتقدیم تسهیل در دسترسی به دارو با قیمت مناسب و ایجاد اشتغال برای جوانان متخصص کشورمان تنها از گردش چرخ های این صنعت در داخل کشور امکان پذیر است.

معاون وزیر بهداشت اظهار کرد: فاکتور ۸  یکی از داروهای اساسی برای بیماران هموفیلی کشور است که با تلاش متخصصین داخلی تولید و آزمایشات بالینی را نیز با موفقیت گذرانده و امروز پس از حضوری موفق در بازار دارویی نوترکیب با افتتاح خط تولید این دارو در شرکت سامان داروی هشتم، امیدواریم با توجه به ظرفیت ایجاد شده، کل نیاز کشور به فاکتور ۸نوترکیب توسط این شرکت تامین شود.

وی با بیان اینکه افتتاح خط تولید داروهای نوترکیب برگ سبزی به افتخارات نظام سلامت کشور در کاهش هزینه درمان بیماران هموفیلی و خودکفایی در تامین این داروی هایتک است، گفت: مفتخریم که امروز با تکیه بر توانمندی و تلاش جوانان در کاهش وابستگی به واردات این دارو ضمن صرفه جویی قابل ملاحظه ارزی نیاز بیماران را در داخل تامین کنیم.

دکتر پیرصالحی ابراز امیدواری کرد که با توکل به خداوند متعال و تلاش مضاعف نخبگان این عرصه روزبه‌روز در تامین نیاز  دارویی کشور گام‌های بلندتری برداشته وبا تولیدات کیفی، حضوری موثر در بازارهای منطقه و جهانی داشته باشیم.

وی با تقدیر از متخصصان و دانشمندان این حوزه که با تلاش شبانه‌روزی خود گامی دیگر در قطع وابستگی ارزی برداشته‌اند، توفیق روز افزون در عرصه‌های علمی را از خداوند متعال خواستار شد. ایفدانا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 2 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.