کشف و توقیف استنت‌های قلبی غیر استاندارد

مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت، گفت: به همت کارشناسان تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و دستگاه قضائی، استنت‌های قلبی غیر استاندارد و قاچاق به ارزش یک میلیون یورو در گمرک فرودگاه امام (ره) قبل از ترخیص و ورود به بازار کشف و ضبط شد.

تداوم و تشدید نظارت‌ها بر فرآیند واردات و ترخیص و ایمنی و سلامت کالاهای سلامت از جمله تجهیزات و ملزومات پزشکی موضوعی است که در هفته‌های اخیر مورد تاکید سرپرست وزارت بهداشت بوده است.

در این رابطه دکتر رضا مسائلی، مشاور وزیر و مدیر کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت از توقیف تجهیزات پزشکی غیر استاندارد وارداتی با ارز دولتی خبر داد و گفت: به‌دنبال بازدیدهای مستمر و ادواری کارشناسان تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت و همکاری دادسرای جرایم پزشکی، محموله مورد نظر کشف و شخص متخلف دستگیر و تجهیزات پزشکی غیر استاندارد توقیف شد.

وی در ادامه تصریح کرد: با انجام تحقیقات و بررسی‌های کارشناسی انجام شده، شرکت مذکور در زمینه تهیه و توزیع تجهیزات غیرمجاز استنت قلبی اقدام نموده که پس از بررسی اسناد و مدارک این شرکت، مشخص شد که یک میلیون یورو بابت این محموله غیراستاندارد پرداخت کرده است.

مسائلی خاطرنشان کرد: در معیت پلیس آگاهی و با حضور در فرودگاه امام (ره)، کالاها قبل از اینکه در بازار توزیع شوند، در گمرک توقیف شد.

مدیر کل تجهیزات پزشکی با اشاره به اینکه شرکت متخلف سابق بر این نیز در زمینه قاچاق، گران‌فروشی و اظهارات خلاف واقع، تخلفاتی را مرتکب شده است، افزود: با هماهنگی بانک مرکزی و بانک عامل، ضمانت‌هایی که بابت ارز از شرکت متخلف گرفته شده است با هدف جلوگیری از تضییع حقوق بیت‌المال به اجرا گذاشته خواهد شد.

به گزارش وبدا، وی تاکید کرد: کلیه واردکنندگان تجهیزات پزشکی مکلفند تمامی تجهیزاتی که با ارز دولتی وارد کرده‌اند در سامانه توزیع تجهیزات پزشکی وارد نمایند و برابر دستورالعمل‌های ابلاغی نسبت به توزیع اقدام کنند و مادامی که کالا در سامانه اطلاعاتش درج نشود، شرکت بدهی‌اش به دولت تسویه نخواهد شد.

دکتر مسائلی در پایان از مدیران فنی شرکت‌های تولید کننده، تأمین کننده و توزیع کننده تجهیزات پزشکی خواست، بر فرآیند عرضه و توزیع تجهیزات نظارت مستمر و جدی داشته باشند چرا که هرگونه اهمال در این خصوص موجب تهدید سلامت جامعه و اخلال در نظام خدمت‌رسانی و سلامت کشور می‌شود. ایسنا

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 + 10 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.