کمبود ۵۷ قلم داروی خارجی در کشور

حریرچی : ارائه خدمات عادلانه در نظام سلامت، بر اساس عدالت در پرداخت ها محقق می شود

شفا آنلاین : سخنگوی وزارت بهداشت، گفت: در حال حاضر با کمبود ۵۷ قلم داروی وارداتی مواجه هستیم، اما در زمینه داروهای ژنریک و برند ژنریک، کمبود جدی نداریم.

وی با عنوان این مطلب که نظام پرداخت در حوزه سلامت ایران بر اساس سه روش حقوق، کارانه و سرانه صورت می گیرد، افزود: ارائه خدمات عادلانه در نظام سلامت، بر اساس عدالت در پرداخت ها محقق می شود.

حریرچی ادامه داد: اشکال پرداخت کارانه برای خریدار خدمت، این است که می تواند هزینه ها را افزایش دهد، نظام پرداخت، رفتارساز است.

حریرچی گفت: نظام پرداخت غالب در بیمارستان های کشور، کارانه است همچنین نظام پرداخت در روستاها و حاشیه شهرها، بر اساس سرانه است.

وی با عنوان این مطلب که در زمینه داروهای ژنریک و برند ژنریک کمبود جدی نداریم، گفت: در حال حاضر با کمبود ۵۷ قلم داروی وارداتی مواجه هستیم.

حریرچی با تاکید بر اینکه تمامی بیمارستان ها ملزم به تامین تجهیزات پزشکی برای بیماران در داخل بیمارستان هستند، تصریح کرد: هیچ گونه افزایش قیمتی در زمینه تجهیزات پزشکی نداریم.

سخنگوی وزارت بهداشت، با هشدار به وارد کنندگان تجهیزات پزشکی که بخواهند با قیمت های نامتعارف و بالاتر از نرخ ارز وارداتی محصولات خودشان را بفروشند، گفت: با افرادی که بخواهند منافع شخصی را بر منافع و مصالح مردم، ترجیح دهند، برخورد قانونی می شود.

حریرچی ادامه داد: در حال حاضر ۲۷۰ هزار قلم تجهیزات پزشکی ثبت شده در وزارت بهداشت وجود دارد که با هماهنگی بانک مرکزی، نسبت به تخصیص ارز برای تامین این تجهیزات پزشکی اقدام می شود.

وی با اشاره به افزایش ۹ درصدی قیمت سبد دارویی کشور در سال جاری، گفت: بعضی داروها کاهش قیمت خواهند داشت و بعضی داروها زیر ۹ درصد افزایش قیمت خواهند داشت و بعضی داروها نیز بیشتر از ۹ درصد افزایش قیمت خواهند داشت.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 14 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.