کنترل نرخ ویزیت مطب ها

احمدهمتی درباره  وضعیت نرخ  ویزیت در مطبها درمانی درکشور،گفت: تعیین نرخ مصوب و تعرفه قانونی برای اخذ ویزیت از بیماران راهبرد بسیار مهمی برای تعیین نرخ ویزیت است بنابراین تمام پزشکان می‌بایست تنها برپایه نرخ مصوب قانونی بهای ویزیت را از بیماران دریافت کنند.

نماینده مردم سمنان در  مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بازرسان وزارت بهداشت و درمان و سازمان نظام پزشکی بر نرخ ویزیت  دریافتی پزشکان نظارت جامع دارند و از همین رو پزشکان تنها اجازه دارند بر حسب  تعرفه‌های قانونی  بهای ویزیت را  از  بیماران دریافت کنند و درغیر اینصورت بهای دریافتی از بیماران قانونی نیست.

وی ادامه داد: اندک پزشکانی که تعرفه‌های غیر قانونی اخذ می کنند میبایست  تحت کنترل قرار بگیرند تا مردم نسبت به  پزشکان در کشور بدبین نشوند و این در حالی است که دیرکرد در پرداخت هزینه دارو و تجهیزات پزشکی به بیمارستان‌ها  در طرح تحول سلامت مبنی براینکه پس از مراجعه  بیماربه بیمارستان  میبایست تمام خدمات دارویی  بیمار در بیمارستان   را پوشش بدهد نباید با این مشکلات ذکر شد دچار خدشه شود.

نماینده مردم سمنان در  مجلس  افزود: یکی از راهبردهای اساسی برای پایداری خدمات رسانی بهینه دارو به بیماران در بیمارستان ها را باید در پرداخت مستقیم بهای دارو و تجهیزات  پزشکی به کارخانه داران  جستجوکرد تا کارخانه‌های داروسازی رونق مالی پیداکنند تا بتوانند خواست‌های بیمارستان‌ها را به بهترین شکل ممکن  خدمات رسانی کند.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس  بابیان اینکه کنترل نرخ ویزیت مطب‌ها راهکاری برای جلوگیری از بدبینی به جامعه پزشکی است یادآورشد: پایداری طرح تامین دارو بیمار در بیمارستان‌ها با تقویت کارخانه‌های داروسازی عملیاتی می‌شود.خانه ملت

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − دو =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.